• پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ -
  • 24/09/2020

فرمانده انتظامی استان کرمان تشریح کرد

جزئیات کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد ریالی در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان جزئیات کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد ریالی در کرمان را تشریح کرد. سردار عبدالرضا ناظری در جمع خبرنگاران درباره جزئیات کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد ریالی در کرمان اظهار کرد: افرادی از بازار آشفته و وضعیتی که در برخی اقلام به ویژه در مصالح ساختمانی به وجود آمده، سوءاستفاده و مبادرت به خرید و فروش آهن کرده اند.

وی افزود: این افراد با طرح ریزی و کلاهبرداری نسبت به اغفال برخی خریداران اقدام کرده اند که وجهی به عنوان پیش پرداخت دریافت و متعهد می شدند در موعد مقرر آهن را تحویل بدهند و از قبل اعتماد برخی از این افراد را جلب کرده بودند.

ناظری تصریح کرد: با توجه به سیر صعودی قیمت ها، برخی افراد اقام به پیش خرید آهن و مبالغی به این کلاهبرداران پرداخت کرده و قرارداد منعقد نمودند اما متهمان در قبال پول هایی که دریافت کرده اند، بار تحویل نداده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه این اتفاقات از اسفندماه سال قبل تا اول شهریورماه امسال رخ داده و متهمان اوایل شهریورماه متواری شده اند.

وی با اشاره به اینکه این پرونده کلاهبرداری تاکنون ۱۱۰ نفر شاکی و مبالغ پرنده ها از ۶ تا ۵ میلیارد تومان است که توسط پیمانکاران عمده پرداخت شده، افزود: با دستور قضایی، رسیگی به این پرونده در دستور پلیس آگاهی استان قرار گرفت و با مراجعه شکات به ۱۹۷ در هفته ناجا قول دادیم در اسرع وقت رسیدگی و اقدام کنیم.

ناظری اظهار کرد: با نیابت قضایی در چهار استان جنوبی رصد کردیم و مخفیگاه متهمان شناسایی و یکی از آنها در استان بوشهر دستگیر شد در حالی که در صدد تهیه گذرنامه جعلی برای خروج از کشور بود و افراد دیگر باند احضار شدند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ کلاهبرداری تاکنون نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: این کلاهبرداران از دسته چک افراد متوفی و کارت های بانکی افراد دیگر نیز استفاده می کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه واحدهای نظارتی بر عملکرد اصناف نیز باید نظارت داشته باشند تا این اتفاقات رخ ندهد گفت: به مردم توصیه می کنیم فریب اینگونه افراد را نخورند زیرا این متهمان آهن را با قیمت کمتر از بازار ارائه کرده و پیشنهادات اغواکننده‌ای می دادند و باید مردم در زمان معامله از نهادهای مسئول درباره فعالیت این واحدا سئوال کنند.

ناظری با اشاره به اینکه یک نفر از متهمان اصلی ۳۸ ساله و دیگری ۲۴ ساله است، گفت: مجرمان بدانند نه از چنگال پلیس و نه دستگاه قضایی نمی توانند فرار کنند و بدانند هرجا حتی خارج از کشور هم باشند، پلیس آنها را دنبال می کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما