• جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 22/01/2021

آغاز هفته پرترافیک افتتاح پروژه های معدنی در سیرجان؛

بهره برداری از 26طرح مجموعه شرکت های گل گهر

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: رییس جمهوری این هفته 30 طرح معدنی و صنایع معدنی در سفر به استان های کرمان و یزد افتتاح می کند. این طرح ها بیش از 2هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد می کنند.خداداد غریب پور تصریح کرد: 26طرح مربوط به مجموعه شرکت های گل گهر است،‌ 4طرح متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت های فولاد بافت و معدنی و صنعتی چادرملو نیز هر کدام، یک طرح افتتاح آماده دارند.

وی افزود: کل این طرح ها بیش از 2هزار شغل مستقیم ایجاد می کنند به طوری که 1270 نفر متعلق به شرکت های گل گهر و 200 شغل مربوط به کارخانه های احیای مستقیم بافت، 200 شغل مربوط به طرح های شرکت مس و 250 نفر نیز متعلق به احیای مستقیم چادرملو است.

رییس هیات عامل ایمیدرو درباره ارزش کل طرح ها گفت:‌ بخش ریالی این پروژه ها بیش از 12500هزار میلیارد تومان و بخش ارزی افزون بر 537 میلیون یورو سرمایه صرف کرده اند.

وی ادامه داد: ارزش ریالی طرح های مجموعه گل گهر 8200 میلیارد تومان و بخش ارزی آن 463 میلیون یورو است.

غریب پور سرمایه گذاری طرح های شرکت ملی صنایع مس را 1587 میلیارد اعلام کرد و ادامه داد: سرمایه گذاری "آهن اسفنجی فولاد بافت" 1162 میلیارد و "صنعتی و معدنی چادرملو" 1500 میلیارد تومان بوده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین گفت: فولاد بافت نیز که از ماه های گذشته به تولید رسیده آماده افتتاح توسط رییس جمهوری است. وی افزود:‌ این کارخانه که از مجموعه طرح های فولاد استانی است و از ظرفیت تولید 800هزار تن در سال برخوردار است.

طرح زیست محیطی اسید سولفوریک
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین خبر داد در سفر روحانی به استان کرمان کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه نیز افتتاح می شود. وی تاکید کرد:‌ ساخت این کارخانه با هدف مهار گازهای خروجی و تبدیل آن به اسید سولفوریک است که می توان از آن به عنوان یک طرح زیست محیطی یاد کرد.

اخبار مرتبط
نظرات شما