• یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
  • 17/01/2021

نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران،خبر داد

«کرمانی ها» بیشتر از اصفهانی ها و شیرازی ها مالیات می دهند

نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران، افزود: سهم کرمان از وصول مالیات کشور در سال 1387 حدود 370 میلیارد تومان بوده که در سال 1398به 4 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده، در حالی که رشد اقتصاد استان بسیار کمتر از این نسبت بوده است. وی خاطرنشان کرد: استان های فارس و اصفهان با وجود داشتن تولید ناخالص داخلی بیشتر از کرمان، مالیات کمتری را پرداخت می کنند، کرمانی ها نیز باید این درخواست را مطرح کنند تا با کاهش سهم مالیات، فضای کسب و کار بهتری را داشته باشند

نایب رئیس اتاق کرمان با اشاره به سیاست های سازمان مالیاتی کشور برای تامین بخشی از بودجه سال آینده کشور از محل مالیات گفت: برای کمک به فعالان اقتصادی باید هیات های حل اختلاف مالیاتی تقویت شوند. جلیل کاربخش، در نشست همفکری نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف مالیاتی، افزود: امیدواریم پایه های مالیاتی توسعه و افزایش یابد تا هزینه مضاعفی به بنگاه های اقتصادی و صاحبان صنایع و مودیان شناخته شده تحمیل نشود و بتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: سهم استان کرمان در لایحه بودجه 98 حدود سه هزار میلیارد تومان مصوب شده اما شنیده ها حاکی از آن است که سازمان امورمالیاتی کشور سهم وصولی مالیات سال جاری را چهار هزار و ‌پانصد میلیارد تومان ابلاغ کرده است. از این رو از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بعنوان ناظران بر حسن اجرای قانون درخواست داریم که به این امر مهم نظارت و رسیدگی نمایند زیرا اگر این فشار مالیاتی بر مودیان شناسنامه دار تحمیل شود امکان تعطیلی بنگاههای اقتصادی در اینده نزدیک محتمل است.

نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران، افزود: سهم کرمان از وصول مالیات کشور در سال 1387 حدود 370 میلیارد تومان بوده که در سال 1398به 4 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده، در حالی که رشد اقتصاد استان بسیار کمتر از این نسبت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: استان های فارس و اصفهان با وجود داشتن تولید ناخالص داخلی بیشتر از کرمان، مالیات کمتری را پرداخت می کنند، کرمانی ها نیز باید این درخواست را مطرح کنند تا با کاهش سهم مالیات، فضای کسب و کار بهتری را داشته باشند.

در ادامه این نشست نمایندگان اتاق کرمان در هیات های حل اختلاف مالیاتی به بیان مسائل، مشکلات و پیشنهادهای خود پرداختند و در این رابطه مشکلات نرم افزار مالیاتی اریس، تاکید بر حضور قضات در هیات ها، سلیقه‌ای عمل نکردن در بخشش جرائم قابل بخشش مطابق قانون توسط مجریان و آشنایی ذینفعان و کارشناسان مالیاتی با قوانین و ... مطرح شد.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما