• یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ -
  • 26/01/2020

در آیین تجلیل به میزبانی دانشگاه شهیدباهنر کرمان؛

پژوهشگران و فناوران برتر سال 98 استان کرمان معرفی شدند

آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 98 استان کرمان با حضور رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان،معاون سیاسی استاندار کرمان و مدیران و پژوهشگران استان در تالار وحدت این دانشگاه، برگزار شد.

دکتر حسین نظام آبادی پور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت: با توجه به شیوه‌نامه که سال 1397 در ستاد هفته پژوهش تصویب شد امسال هم برمبنای آن عمل کردیم که این شیوه‌نامه تقریبا خطوط را مشخص کرده و راهنمایی‌های لازم را به ما می‌دهد که چگونه در هر بخش بتوانیم پژوهشگران را انتخاب کنیم که طبق این شیوه‌نامه، افراد انتخاب شدند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت: همزمان با برگزاری این جشنواره، مراسم افتتاحیه فن بازار استان کرمان، دستاورده‌های فناوران استان کرمان در شتابدهنده تک از امروز به مدت سه روز تا تاریخ 20آذرماه98 به همت پارک علم و فناوری برگزار می‌شود.
وی افزود: به منظور بازنگری برنامه‌ها، هرساله جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار می شود.
معاون پژوهشی و ناوری دانشگاه عنوان کرد: در سال‌های اخیر در حوزه پژوهشی کشور اتفاقات خوبی از جمله فرصت‌های مطالعاتی و صنعتی رقم خورد که ضریب نفوذ دانشگاه در جامعه و صنعت با استفاده از این تدبیر، افزایش یافت.
دکتر نظام آبادی پور گفت: هدف از برپایی برنامه‌های پژوهشی، تاکید بر آموزش‌های مهارتی است که دانشگاه به سمت و سوی آموزش‌های مهارتی تقویت شوند و مسأله بعدی هدفمند کردن استارت آپ‌های است که پژوهش‌ها را به سمت فن‌آوری و خلق ثروت سوق دهند و مجموعه این فعالیت‌ها باعث شد که توجه اعضای هیأت علمی و پژوهشگران و دانشجویان به سمت حل مشکلات جامعه و صنعت بیشتر شود.
دکتر نظام آبادی‌پور تصریح کرد: امیدواریم با همکاری که با اتاق بازرگانی استان صورت گرفته، بتوانیم اولویت‌های استان را بر مبنای مشکلاتی که در استان وجود دارد استخراج کنیم و مشکلات استان را با انرژی بیشتری حل و فصل نماییم که آمار یک سال گذشته نشان می دهد موفق بوده‌ایم.
وی گفت: امروز از 52 نفر در 9 بخش، پژوهشگر برتر تقدیر می‌شود که از این تعداد 37 نفر از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها، 15 نفر سهمیه آموزش و پرورش که از این تعداد 3 نفر از معلمین و 12 نفر از دانش‌آموزان حضور دارند؛ در بخش دانشگاهی و سازمان‌‌ها در هفت گروه از برگزیدگان، 37 نفر هستند. 10 نفر عضو هیأت علمی،  5 نفر دانشجویان دکتری، 6 نفر دانشجویان کارشناسی ارشد، 3 نفر اعضای هیأت علمی پژوهشی در گروه مهارتی، 3 نفر از فناوران برتر استان، 3 شرکت‌های فناور برتر و 7 نفر از محققین دستگاه‌های اجرایی شامل تمام سازمان‌های استان در مجموع(37نفر آنها از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها و 15 نفر دیگر از آموزش و پرورش)، تقدیربه عمل می‌آید.
تاکید بر استقلال علمی دانشگاه
دکترمحمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان هم در این آیین گفت:جنبش دانشجویی یک جنبش پویا و مفید است.
وی به اهمیت نهاد دانشگاه پرداخت و در ادامه با بیان این مطلب که نگاه به نهاد دانشگاه باید مستقل باشد، تصریح کرد: دانشگاه مامور تربیت انسان با تاکید بر اخلاق و تزکیه نفس است و سلامت اخلاق و رفتار در افراد مشهود باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بر لزوم ترویج خودباوری و خود اتکایی در بین دانشجویان و مردم تاکید کرد و افزود: استقلال علمی دانشگاه از لوازم اصلی تحقیق است و هرچه به استقلال علمی دانشگاه اهمیت داده شود، ژرفای علم بهتر خواهد بود.
 
دکتر بصیری با بیان این مطلب که اصل آزاد اندیشی موجب نظریه پردازی می‌شود، اظهار کرد: کوشش برای انطباق پژوهش با نیازهای آنی و آتی جامعه صورت گیرد و افرادی باید تربیت کنید که باری از دوش مردم بردارند و فرهنگ‌سازی لازم در زمینه اینکه شغل پشت میز نشستن نیست، انجام دهید و فارغ‌التحصیلان ما باید آستین خود را بالا بزنند و مشکلات صنعت را حل کنند.
معرفی برگزیدگان
برگزیدگان پژوهشی و فناوران برتر استان کرمان در سال 98 به مناسبت هفته پژوهش و جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان در گروه‌های هفت‌گانه اعلام شد.
در آیین بزرگداشت تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمان اسامی 52 برگزیده در بخش‌های پژوهشگران برتر عضو هیأت علمی استان در گروههای هفتگانه(ادبیات و علوم انسانی، گروه فنی و مهندسی، گروه کشاورزی و منابع طبیعی، گروه هنر، گروه دامپزشکی، علوم پایه و گروه علوم پزشکی)؛ پژوهشگران برتر استان با رویکرد مهارتی در گروه های هفت گانه؛ دانشجویان پژوهشگر برتر استان در مقطع دکتری در گروه های هفت گانه؛ دانشجویان پژوهشگر برتر استان در مقطع کارشناسی ارشد در گروه های هفت گانه؛ پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی استان کرمان در گروه های هفت گانه؛ پژوهشگران برتر استان در آموزش و پرورش؛ دانش آموزان پژوهشگر برتر استان؛ فناوران برتر استان و مدیران شرکت‌های فناور برتر استان در جشنواره مطرح و هدایای خود را دریافت کردند.
دکتر سید عبدالمجید جلایی دانشگاه شهید باهنر گروه ادبیات و علوم انسانی؛ دکتر ناصرشهسواری‌پور دانشگاه ولیعصر رفسنجان گروه ادبیات و علوم انسانی؛ دکتر سعید اسماعیلی ماهانی دانشگاه شهید باهنر گروه علوم پایه؛ دکتر مسعود ترک‌زاده دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گروه علوم پایه؛ دکتر محمد حسینی دانشگاه صنعتی سیرجان گروه فنی و مهندسی؛ دکتر سعید شجاعی باغینی دانشگاه شهید باهنر گروه فنی و مهندسی؛ دکتر مهدی رحیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی  صنعتی  و فناوری پیشرفته گروه کشاورزی؛ دکتر قاسم محمدی‌نژاد دانشگاه شهید باهنر گروه کشاورزی؛ دکتر محمد ملکوتیان دانشگاه علوم پزشکی کرمان گروه علوم پزشکی؛ دکتر غلامرضا اسد کرمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گروه علوم پزشکی، پژوهشگران برتر عضو هیأت علمی استان کرمان در گروه‌های هفت‌گانه هستند.
وحید بهرامپور آموزشکده فنی و حرفه ای کشاورزی رضوان گروه کشاورزی  و منابع طبیعی؛ فرزاد رضائی نامدار جهاد دانشگاهی گروه فنی و مهندسی؛ سمیه عسکرپور آموزشکده فنی و حرفه‌ای الزهرا کرمان گروه فنی و مهندسی از پژوهشگران برتر استان کرمان با رویکرد مهارتی در گروه‌های هفت گانه معرفی شدند.
پوریا محمدی دانشگاه شهید باهنر کرمان گروه علوم پایه؛ فتاح ایرانمنش دانشگاه شهید باهنر کرمان گروه دامپزشکی؛ حمیدرضا اسماعیلیان دانشگاه تحصیلات تکمیلی  صنعتی  و فناوری پیشرفته گروه فنی و مهندسی؛ جلال قنبری دانشگاه شهید باهنر کرمان گروه کشاورزی؛ رضا محمدی نژاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان گروه علوم پزشکی، دانشجویان پژوهشگر برتر استان در مقطع دکتری در گروه‌های هفت گانه هستند.

علی دانشی دانشگاه جیرفت گروه ادبیات و علوم انسانی؛ منصوره امان اللهی دانشگاه شهید باهنر گروه علوم پایه؛ فاطمه حکمتی نیا دانشگاه شهید باهنر گروه دامپزشکی؛ مهرنوش سالمی زاده دانشگاه شهید باهنر گروه فنی و مهندسی؛ مژده مرادی پور دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گروه کشاورزی؛ عارفه عامری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گروه علوم پزشکی، دانشجویان پژوهشگر برتر استان در مقطع کارشناسی ارشد در گروه های هفت گانه معرفی شدند.
مهدیه شیخ شعاعی دانشگاه شهید باهنر کرمان گروه علوم پایه؛مهدیه محمدی دانشگاه پیام نور گروه علوم پایه؛ مریم نعمتی دانشگاه علوم پزشکی گروه علوم پزشکی؛ مجتبی رجبی  بهاءآبادی اداره کل راه و شهر سازی استان گروه فنی و مهندسی؛ مریم درانی نژاد دانشگاه شهید باهنر گروه کشاورزی؛ داوود درویشی زیدآبادی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی گروه کشاورزی؛ ادیبه برشان اداره بهزیستی گروه ادبیات و علوم انسانی، پژوهشگران برتر دستگاه‌های اجرایی استان در گروه‌های هفت‌گانه هستند.
نجمه عطایی اعظم با عنوان " چگونه توانستم با ایجاد علاقه در درس علوم تجربی به یادگیری و آرامش دانش آموزان کمک کنم" از شهرستان رابر؛ سارا سلجوقی نژاد با عنوان " چگونه توانستم با استفاده از آداب و مهارت های زندگی رفتارهای نامطلوب را در دانش آموزان پایه اول دبستان عباس سعید کاهش دهم" از ناحیه یک کرمان؛ مطهره صالحی با عنوان " چگونه توانستم علاقه و انگیزش پیشرفت دانش آموزان پایه نهم دبیرستان دخترانه فضیلت را نسبت به درس ریاضی افزایش دهم" از شهرستان کهنوج، پژوهشگران برتر استان کرمان در آموزش و پرورش اعلام شدند
فائزه مکی با عنوان " شارژ کوچولو، اینجا، آنجا، همه جا" از شهرستان بردسیر با رتبه برگزیده کشوری جشنواره جابربن حیان (جشنواره نونهال خوارزمی)؛ مهدی قائیینی پور با عنوان " پردازشگر سکه" از شهرستان شهربابک با رتبه برگزیده کشوری جشنواره جابربن حیان (جشنواره نونهال خوارزمی)؛ ابوالفضل ستوده پناه حسن آبادی با عنوان " مادربزرگ من به تنهایی لامپ خانه اش را عوض می کند" از شهرستان سیرجان با رتبه برگزیده کشوری جشنواره جابربن حیان (جشنواره نونهال خوارزمی)؛ زهرا مژدگانی با عنوان " بازارچه کسب و کار"  از شهرستان رفسنجان رتبه برگزیده کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی؛ نگین احمدی با عنوان " بازارچه کسب و کار"  از شهرستان رفسنجان رتبه برگزیده کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی؛ آریسا سبزه زار با عنوان " زبان خارجه" از ناحیه یک کرمان برگزیده کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی؛ راشین محمودی با عنوان " زبان خارجه" از ناحیه یک کرمان برگزیده کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی؛ محمد سلیمانی با عنوان " دستگاه  تولید کشک سنتی" از شهرستان رابر برگزیده کشوری جشنواره جوان خوارزمی؛ امیرحسین بهزادی با عنوان " دستگاه  تولید کشک سنتی" از شهرستان رابر برگزیده کشوری جشنواره جوان خوارزمی؛ محمدمهدی تقی زاده با عنوان" دستگاه رینگ جمع کن" از شهرستان بردسیر برگزیده کشوری جشنواره جوان خوارزمی؛ ام البنین بلوچی نژاد با عنوان " حذف آلاینده های آبی و صنعتی توسط نانو فیلتر طیبعی اکسید آهن بر پایه الیاف خرما" از شهرستان بم برگزیده کشوری جشنواره جوان خوارزمی؛ معصومه مهدی خانی با عنوان " شیوه مبارزه نوین با کرم خراط" ناحیه 2 کرمان برگزیده کشوری جشنواره جوان خوارزمی، دانش آموزان پژوهشگر برتر استان کرمان هستند.
دکتر اعظم کرمی دانشگاه شهید باهنر کرمان؛ دکتر محمدجواد رستمی دانشگاه شهید باهنر کرمان؛ دکتر عماد جمعه زاده دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، فناوران برتر استان کرمان هستند.
همچنین شرکت پنگان الکترونیک؛ شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند ایرانیان و شرکت دیرگداز آذر ماهان کرمان، به عنوان شرکت‌های فناور برتر استان کرمان معرفی شدند
گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما