• شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 08/08/2020

تاکید استاندار در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جیرفت؛

صادرات محصولات کشاورزی جنوب استان، مدیریت شود

چهل و نهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با محوریت توسعه اقتصادی شهرستانهای جنوبی استان با حضور استاندار کرمان و مدیران اجرایی و فعالان و نمایندگان بخش خصوصی استان در جیرفت برگزار شد.

استاندار کرمان در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان در جیرفت افزود: تقویت صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان به افراد بستگی دارد لذا با ایجاد شرکت‌های تعاونی یا شرکت مدیریت صادرات، این مشکلات برطرف می‌شود.
 وی به مشکلات کشاورزان جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: پایانه صادراتی جیرفت با مشکلاتی همچون تسهیلات و گمرک مواجه بود که این مشکلات پیگیری و حل شد. استاندار کرمان اظهار داشت: پایانه صادراتی از مواردی است که در توسعه‌ صادرات نقش مهمی دارد لذا امیدواریم هر چه زودتر این مجموعه در جنوب استان راه‌اندازی شود.
فدایی همچنین عنوان کرد: ایجاد خط هوایی نیازمند ۲ پرواز در هفته بود که پیگیری این امر نیز بر عهده اتاق بازرگانی است و باید این کار انجام شود. دکترفدائی به مشکلات حمل و نقلی محصولات کشاورزی جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: در زمینه حمل ‌نقل نشستی با حضور مسوولان مربوطه برنامه‌ریزی و مشکلات به صورت تخصصی بررسی و برطرف شود.
وی در خصوص فعالیت‌های نمایشگاهی نیز بیان داشت: در این مورد خود صادرکنندگان باید مشارکت کنند و باید جلسات خاص به صورت تخصصی با اتاق‌های بازرگانی انجام شود. استاندار کرمان به مشکلات عرضه مستقیم محصولات کشاورزی جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: واسطه‌های کشاورزی باید حذف شوند لذا شرکت‌های تعاونی باید این مشکل را برطرف کنند و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیگیر رفع این مشکلات در سطح ملی است. وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم امسال شهرستان‌های جنوبی در فصل برداشت با مشکل مواجه نشوند.
 

اخبار مرتبط
نظرات شما