• سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 04/08/2020

رییس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان،مطرح کرد

ضعف آژانس‌های گردشگری در زمینه جذب تور به استان

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: آژانس ها در این سال ها به جای کار کردن روی تورهای ورودی، روی تورهای خروجی کار کرده اند و تورهای ورودی کرمان ضعیف هستند.

محمدرضا بهرامی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تهران در جمع خبرنگاران کرمانی اظهار کرد: نمایشگاه یک فرصت است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی با بیان این مطلب که این نمایشگاه به همت میراث فرهنگی و کمیسیون گردشگری برگزار شد، افزود: از بخش خصوصی گردشگری استان کرمان گلایه داریم زیرا آنطور که باید در نمایشگاه شرکت نکرده است.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینک در همه استان ها بخش خصوصی فعال است اما بخش خصوصی ما توقع دارد این کار را هم بخش دولتی انجام بدهد که با شرایط کنونی دولت این امکان وجود ندارد و اگر خواستار تحول در گردشگری هستیم باید همه دست به دست هم بدهیم گفت: از حوزه صنایع دستی استان کرمان شرکت کنندگان بیشتری در نمایشگاه داریم و گلایه ما از آژانس های گردشگری است که به جز یکی دو مورد نیامده اند.

بهرامی بیان کرد: متاسفانه فعالان حوزه گردشگری به صورت واحد هیچ وقت در نمایشگاه ها شرکت نکرده ایم تا جاذبه های استان و پتانسیل ها را نشان بدهیم.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان گفت: در استان کرمان محصولات زیادی داریم و بناهای تاریخی که در استان ما وجود دارد شاید در هیچ جای ایران نباشد اما نتوانسته ایم آنها را خوب معرفی کنیم که امیدواریم با فعالیت های صورت گرفته، اتفاقات خوبی بیفتد.

وی با گلایه از آژانس های گردشگری استان کرمان بیان کرد: آژانس ها در این سال ها به جای کار کردن روی تورهای ورودی، روی تورهای خروجی کار کرده اند و تورهای ورودی کرمان ضعیف هستند و متاسفانه آژانس های استان کرمان به این باور نرسیده اند که می‌توانند کار کنند که متاسفانه چشم آنها به دست تورهای تهران است.

این فعال بخش خصوصی استان کرمان عنوان کرد: باید راهکاری پیدا و راه را هموار کنیم. تا زمانی که چشم ما به آژانس های تهرانی باشد وضعیت همین است لذا باید آژانس ها وارد این عرصه بشوند که در این صورت کرمان به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل می شود.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان گفت: نوروز امسال شرایط ویژه ای خواهیم داشت زیرا با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، با حضور گردشگرانی حتی از کشورهای شیعه همسایه رو به رو می شویم و باید به فکر این مسئله باشیم و غافلگیر نشویم.

بهرامی در ادامه بیان کرد: واقعیتی که وجود دارد، به دلیل افزایش نرخ بنزین گمانه زنی می شد مردم کمتر سفر کنند اما به خاطر مرقد حاج قاسم در کرمان وضعیت استثنایی داریم و باید آماده باشیم که می توانیم با برنامه ریزی از این فرصت استفاده کنیم.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال های آینده اتفاقات خوبی در گردشگری استان کرمان می افتد.

اخبار مرتبط
نظرات شما