• یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
  • 17/01/2021

با هدف آشنایی با دستاوردهای این شرکت،انجام شد

بازدید اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران از «سیمان ممتازان کرمان»

گروهی ۲۰ نفره از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در سفر به کرمان از قسمت‌های مختلف کارخانه سیمان ممتازان بازدید کردند و در جریان فرآیند تولید سیمان قرار گرفتند.

در ابتدای این بازدید، مدیرعامل سیمان ممتازان به تاریخچه فعالیت شرکت اشاره کرد و گفت: این شرکت در سال ۸۶ به بهره‌برداری رسید که ظرفیت اسمی تولید سیمان ممتازان سالانه یک میلیون تن است.

محمد ربانی با اشاره به اینکه ممتازان طی سال‌های اخیر دستاوردهای بسیاری داشته است، افزود: واحد نمونه محیط زیست کشور، واحد نمونه صادرات استان، واحد نمونه استاندارد کشور، انجام برنامه‌های متعدد برای کاهش مصرف انرژی و بسیاری موارد دیگر که باعث شده فعالیت شرکت به خوبی ادامه پیدا کند.

در ادامه مرتضی نیکخواه مدیر کنترل کیفیت سیمان ممتازان، گزارشی از فرایند تولید سیمان و روند فعالیت شرکت در زمینه فروش و جایگاه این شرکت در بین شرکت‌های سیمانی کشور ارائه داد.

رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت ایران و استاد کامل رشته شیمی این دانشگاه نیز در این بازدید گفت: من از واحدهای تولیدی بسیاری در کشور بازدید داشتم اما پاکیزگی و زیبایی محیط ممتازان متفاوت و بسیار عالی بود.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که اساتید و دانشگاه باید به کمک تولیدکنندگان بیایند و در جهت رفع مواند تولید گام بردارند.عباس طائب با بیان اینکه بازدید اساتید دانشگاه از صنایع می‌تواند تاثیر بسزایی در عملکرد اساتید داشته باشد، گفت: جدای از آشنایی و درک بهتر اساتید از صنایع و ارائه آموزش بهتر دانشجویان، اینگونه بازدیدها می‌تواند به تعریف پروژه‌‌های مشترک بین صنایع و دانشگاه منجر شود.

رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت ایران، گفت: در طول سال های متمادی دانشگاه‌ها از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنعت، درخواست کمک برای احداث پژوهشکده‌ها، دانشکده‌ها و یا تجهیز آزمایشگاه‌ها را مطرح می‌کردند اما در حال حاضر دانشگاه به این نتیجه رسیده که باید طرح جدیدی داشته باشد و اگر قرار است در خدمت تولید و حوزه های کاربردی باشد باید به اقدام دیگری دست بزند.

طائب گره کار را زمان عنوان کرد و گفت: از آنجایی که ممکن است مشکلات فعلی صنایع در آینده نیز وجود داشته باشد، اگر صنعت زمان بیشتری برای تولید محصول به دانشگاه بدهد می توان این تعامل را افزایش داد.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما