• سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ -
  • 20/10/2020

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان خبر داد

برداشت ۳۰ تن گل محمدی در شهرستان رفسنجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه برداشت گل محمدی در این شهرستان که از اواخر فروردین ماه آغاز شده به مدّت یک ماه ادامه داشت، گفت: از ۱۵ هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان، ۳۰ تن از این محصول برداشت شد.

عباس حاج عبدالهی اظهار کرد: هر ساله از اواخر فروردین ماه برداشت محصول گل محمدی از مزارع سطح زیر کشت در رفسنجان آغاز می شود و تا حدود یک ماه ادامه دارد و امسال از هر هکتار حدود ۲ تن محصول گل محمدی برداشت شد.

وی افزود: ۱۵ هکتار از مزارع کشاورزی رفسنجان به کشت گل محمدی اختصاص دارد که این اراضی به طور پراکنده در سرچشمه، راویز و مناطق کوهستانی حومه شهر شامل تاج آباد، داوران، خنامان و ... قرار دارند.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان تصریح کرد: بخش اعظم این محصول به کارگاه های گلاب گیری در شهرستان ارسال می شود و درصد کمی هم به صورت غنچه خشک می شود و جهت مصارف غذایی و تزئینی در قنادی ها به کار می رود و معمولاً غنچه ۲۴ ساعت قبل از بازشدن برداشت می شود.

حاج عبدالهی خاطرنشان کرد: اگر کسی درخواست تسهیلات کم بهره برای توسعه و کشت گل محمدی داشته باشد می تواند به اداره جهاد کشاورزی مراجعه و پس از معرفی به بانک می تواند برای هر هکتار ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما