• جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 05/03/2021

آنالیز ارزهای پرکاربرد از ابتدای سال ۹۹؛

«درهم» و «پوند» سودده‌تر از «دلار»

«دلار» از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۱۴ درصدی را به ثبت رسانده که بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد در میان ارزهای پرکاربرد افزایش قیمت «درهم» و «پوند» بیش از دلار بوده است.در این مدت، «درهم امارات» دو برابر یورو افزایش قیمت را به ثبت رساند و بیشترین بازدهی را در میان ارزهای پرکاربرد داشته است.

 چهار ارز دلار، یورو، پوند و درهم از جمله ارزهای پرکاربرد کشور بوده که نسبت به دیگر ارزها، حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص می‌دهند. دلار از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۱۴ درصدی را به ثبت رسانده که بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد در میان ارزهای پرکاربرد افزایش قیمت درهم و پوند بیش از دلار بوده است.

قیمت دلار (صرافی ملی) از ابتدای سال جاری تا روز۱۳ خرداد ماه  با رشد ۱۴٫۷ درصدی از ۱۴۹۰۰ تومان به حدود ۱۷۱۰۰ تومان رسیده است. قیمت یورو از ابتدای سال تا روز ۱۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۰ درصدی، کمترین بازدهی را نسبت به سه ارز پرکاربرد دیگر داشته است.

قیمت یورو با رشد ۱۰ درصدی از ۱۶۹۰۰ تومان در ابتدای سال جاری به ۱۸۶۰۰ تومان تا به امروز رسیده است. درهم امارات دو برابر یورو افزایش قیمت را به ثبت رساند و بیشترین بازدهی را در میان ارزهای پرکاربرد داشته است. قیمت درهم امارات از ابتدای سال تا به امروز با رشد ۱۹٫۵ درصدی از ۳۹۰۰ تومان به حدود ۴۷۰۰ تومان رسیده است.

پوند نیز طی دوره مذکور بازدهی بیشتر از دلار و معادل ۱۶ درصد را به ثبت رساند، به طوری که قیمت الان از ابتدای سال جاری تا ۱۳ خرداد ماه از ۱۸ هزار و ۸۶۰ تومان به ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.

اخبار مرتبط
نظرات شما