• یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 20/09/2020

نماینده جیرفت در صحن علنی مجلس:

خرما و پسته کرمان در سردخانه ها رو به نابودی هستند

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: به دلیل ضعف دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ، خرما و پسته کرمان در سردخانه ها انبار شده و در حال نابودی هستند.ذبیح الله اعظمی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر امور خارجه از تحولات بین المللی و سیاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی وظایف وزارت خارجه مشخص شده است و سه اصل عزت، حکمت و مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه سیاست خارجی تعیین شده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیپلمات های ما سربازان خط مقدم جبهه برای تامین منافع ملی هستند، بیان کرد: تضعیف وزارت خارجه، دیپلمات های ارشد و وزیر خارجه در شرایط فعلی و تروریسم اقتصادی آمریکا، مغایر منافع ملی و امنیت ملی است.

وی افزود: انزوا آمریکا و رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی و جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، نتیجه تلاش های وزارت خارجه از جمله شخص وزیر است.

اعظمی با بیان اینکه یکی از وظایف وزارت خارجه دیپلماسی فعال اقتصادی، بازاریابی و تسهیل صادرات پایدار تولیدات ملی است، ادامه داد: متاسفانه صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای جهانی با موانع زیادی روبرو شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: خرما و پسته در استان کرمان به دلیل عدم فعال بودن دیپلماسی اقتصادی در سردخانه ها رو به نابودی هستند. محصولات نوبرانه جالیزی جنوب کرمان در سال زراعی جاری در زمین باقی مانده و نابود شده است. محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان در پشت مرزهای بسته فاسد شده اند.

اعظمی با بیان اینکه هماهنگی میان وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و وزارت خارجه به درستی صورت نمی گیرد، اظهار داشت: در سال جهش تولید برای صاردات محصولات متنوع استان کرمان به بازارهای جهانی برنامه ریزی کنیم.

اخبار مرتبط
نظرات شما