• دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 21/09/2020

استاندار کرمان خبر داد

طرح ایجاد «منطقه ویژه اقتصادی جازموریان» سرعت می‌گیرد

احداث منطقه ویژه اقتصادی جازموریان چند سالی است که به دلیل مشکلات اداری به کندی پیش می‌رود از همین رو نشستی به منظور تسریع در اجرای این طرح در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

در این نشست،محمد جواد فدایی استاندار کرمان، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ولی‌الله افخمی‌راد مدیر عامل سازمان عمران کرمان و منصور شکراللهی نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان حاضر بودند.
یکی از مهمترین مصوبات این نشست به حل مشکل آب منطقه ویژه مربوط بود که مقرر است ظرف یک هفته آینده جلسه‌ای برای حل و فصل این مشکل با حضور وزیر نیرو برگزار شود و مجوز چاه‌های موجود در منطقه برای این کار تمدید شود.
همچنین با پیشنهاد مدیرعامل سازمان عمران کرمان و به منظور تسریع در روند سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه جازموریان کمتر از 50 درصد سهام شرکت متولی منطقه ویژه جازموریان به یکی از شرکت‌های خصوصی استان که احتمالا کرمان خودرو خواهد بود؛ واگذار می‌شود.
همچنین مقرر شد به منظور تثبیت زمین مورد نیاز منطقه ویژه با اداره کل منابع طبیعی هماهنگی لازم صورت گیرد و در صورت لزوم در این زمینه شورای برنامه‌ریزی استان تصمیم‌گیری کند.
رایزنی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای امکان‌سنجی ایجاد بخشی به عنوان منطقه ویژه انرژی خورشیدی در یک یا چند منطقه ویژه استان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

اخبار مرتبط
نظرات شما