• چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ -
  • 23/09/2020

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد:

سرمایه گذاری های استانی به بورس آمدند

از امروز ۱۹ مرداد ماه، ۶۰ درصد سهام عدالت و همچنین سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس قابل معامله است.معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار به مدیران شرکت های سرمایه گذاری استانی پیشنهاد داد تا هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت افزایش سرمایه جدید شرکت اقدام کرده و با ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده دوره مالی منتهی به ۱۵ مرداد ماه امسال، زمینه پذیرش و درج هر چه سریع‌تر این شرکت‌ها را فراهم کنند.

محمدرضا معتمد، عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم، شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی، به عنوان نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش شد و سهام آن از از امروز قابل معامله است. همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، دومین مرحله از آزادسازی سهام عدالت امروز و مصادف با عید غدیر، انجام شد و مشمولان علاوه بر ۳۰ درصدی که قبل از این آزاد شده بود، قادر به فروش ۳۰ درصد دیگر از سهام متعلق به خود هستند که مجموع آن به ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه مشمولین سهام عدالت استان خراسان جنوبی که روش غیرمستقیم را در مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی به شمار می روند، ادامه داد: از فردا سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار تهران قابل است.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ترکیب پرتفوی سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی شامل سهام ۳۶ شرکت در گروه های فلزات اساسی، بانکی،  پالایشگاهی، خودروسازی و سایر صنایع ارزنده بازارسرمایه است، تصریح کرد: ارزش سهام این شرکت ها در تاریخ اول تیرماه، مبنای محاسبه سرمایه جدید شرکت سرمایه گذاری استانی قرار گرفت که ارزش آن در حال حاضر به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

معتمد با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با بانک ملی، ابراز داشت: به عنوان یکی از مزایایی که به مشمولین روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت، مقرر شده تا ارزش دارایی سهام هر شخص در شرکت سرمایه گذاری استانی مبنای تخصیص کارت اعتباری قرار ‌گیرد که با دریافت این اطلاعات توسط بانک از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، کارت اعتباری به پشتوانه دارایی سهام هر شخص تخصیص داده می شود و سهام متعلق به شخص در شرکت سرمایه‌گذاری استانی نیز در وثیقه بانک ملی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، امکان دریافت اعتبار در قالب کارت اعتباری از بانک ملی ایران، برای خرید در فروشگاه های مجاز طرف قرارداد با بانک ملی فراهم شده است.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار به مدیران شرکت های سرمایه گذاری استانی پیشنهاد داد تا هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت افزایش سرمایه جدید شرکت اقدام کرده و با ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده دوره مالی منتهی به ۱۵ مرداد ماه امسال، زمینه پذیرش و درج هر چه سریع‌تر این شرکت‌ها را فراهم کنند.

اخبار مرتبط
نظرات شما