• جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 05/03/2021

در نشستی با حضور رئیس اتاق کرمان و رییس سازمان صمت استان،انجام شد

بررسی مشکلات رفع تعهد ارزی صادرکنندگان استان کرمان

در نشستی با حضور رئیس اتاق کرمان، جلیل کاربخش نایب رئیس اتاق کرمان،رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاونان وی و معاون گمرکات استان، مشکلات برخی صادرکنندگان استان که موفق به رفع تعهد ارزی نشده بودند، بررسی شد.

رئیس اتاق کرمان در این نشست گفت: رفع تعهد ارزی دغدغه جدی و مهم فعالان اقتصادی شده و در این مسیر با مشکلاتی روبرو هستند که گاهی آنها را دلسرد می کند. سیدمهدی طبیب زاده افزود: همه مجموعه های مرتبط در تلاش هستند با تعامل و همکاری صمیمانه، مشکلات ارزی صادرکنندگان را برطرف کنند تا امر مهم صادرات در دست افراد غیر این حوزه نیفتد و حاشیه و مشکل ایجاد نکند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به فصل صادرات پسته و خرما استان در مهر و آبان ماه سال جاری به عنوان مهمترین محصولات صادراتی استان اظهار کرد: در این شرایط عده ای نگران تعلیق کارت های بازرگانی خود برای صادرات و یا ترخیص کالا از گمرک هستند که باید در حد توان به آنها کمک کرد.

مهدی حسینی نژاد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در ادامه این نشست گفت: به تازگی اعلام کرده اند که کارت بازرگانی 92 نفر از صادرکنندگان استان رفع تعلیق و یا مشکل آنها برطرف شده و می توانند فعالیت خود را انجام دهند.

در ادامه این نشست عضو هیات رئیسه اتاق کرمان نیز گفت: در صورت همکاری فعالان اقتصادی برای رفع مشکل ارزی صادرکنندگان پیشنهاد می شود بررسی موارد خاص مربوط به برخی صادرکنندگان و اعلام آن به سازمان توسعه تجارت، معرفی نماینده‌ای در بانک مرکزی برای پاسخگویی به پرسش های مربوطه برای سرعت بخشیدن به رفع تعلیق ها و همچنین داشتن دیدگاه مثبت به صادرکنندگان معتبر و مطرح، مدنظر قرار گیرد. آرش علوی، تصریح کرد: اگر صادرکنندگان دارای مشکلات ارزی، با مجموعه های مختلف همکاری داشته باشند، تلاش خواهد شد تا مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات آنها در سال 97 و 98 برطرف، تعلیق کارت های بازرگانی کمتر شود و یا به تعویق بیفتد.

گفتنی است در این نشست جمعی از صادرکنندگان دارای مشکلات رفع تعهد ارزی به بیان مشکلات خود پرداختند و مقرر شد برای رفع این مشکلات همکاری و تعامل لازم شکل گیرد.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما