• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

مدیر اعتبارات بانک قرض‌الحسنه رسالت تشریح کرد

جزئیات تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومانی

سقف تسهیلات پرداختی بانک‌های قرض‌الحسنه از تاریخ ۳۱ شهریورماه گذشته به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت واین مصوبه را بانک مرکزی به دو بانک رسالت و قرض‌الحسنه مهرایران ابلاغ کرده است. کمیسیون مقررات و نظارت موسسات اعتباری بانک مرکزی مقرر کرد سقف تسهیلات بانک‌های قرض‌الحسنه از ۲۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد.

به گفته ایزدی، مدیر اعتبارات بانک قرض‌الحسنه رسالت، شرایط این بانک برای متقاضیان دریافت وام ۳۰میلیونی به این‌گونه است که حداکثر مدت بازپرداخت اعلام ‌شده از سوی بانک مرکزی ۶۰ ماه و حداکثر مبلغ ۳۰ میلیون تومان است. بانک رسالت براساس میانگین دوره سپرده‌گذاری و مشخص شدن توان بازپرداخت متقاضی، مبلغ وام را اعلام می‌کند و توان بازپرداخت فرد نیز در سامانه مرآت مشخص می‌شود. همچنین نرخ کارمزد این تسهیلات در بانک رسالت نیز بین صفر تا ۴ درصد است که تابه‌حال بیش از ۹۵ درصد از تسهیلات پرداختی، با نرخ کارمزد ۲‌درصد ارائه ‌شده است. بانک رسالت بر اساس اعتبارسنجی سامانه مرآت هیچ ضامنی از دریافت‌کننده تسهیلات نمی‌خواهد و همه اعتبارسنجی‌ها از طریق این سامانه انجام می‌شود.
فرآیند دریافت تسهیلات غیرحضوری در بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز این‌گونه است که متقاضیان در صورت نداشتن سپرده قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز در بانک قرض‌الحسنه رسالت، برای افتتاح حساب به سامانه عضویت مراجعه کنند. پس از افتتاح حساب، برای انجام فرآیند اعتبارسنجی نسبت به ثبت‌نام در سامانه مرآت  اقدام و پس از اخذ نتیجه نسبت به تکمیل پرونده اعتبارسنجی اقدام می‌کنند.
برای برآورد تسهیلات و در صورت نداشتن اطلاع از مبلغ و مدت تسهیلات قابل درخواست متقاضیان می‌توانند به صفحه پیشخوان مجازی رسالت مراجعه‌کننده پس از دریافت پیامک تایید از سامانه اعتبارسنجی مرآت نسبت به ثبت درخواست تسهیلات در سامانه اینترنت بانک رسالت اقدام کنند.
پیش‌تر مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت از پرداخت بیش از چهار میلیون و دویست هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه از سال ۹۲ تا اواخر تیرماه سال‌جاری در این بانک خبر داد. محمدحسین حسین‌زاده گفت: تعداد و میزان تسهیلات پرداختی در این بانک در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ حدود ۷۰ درصد افزایش داشته است.
 وی افزود: از ابتدای سال‌جاری بالغ‌بر ۳۵۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت‌شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۵۵ درصد افزایش داشته است.
حسین‌زاده اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون توانسته‌ایم ازنظر تعداد تراکنش‌های شتابی رتبه هفتم و در سهم بازار بانک پذیرنده از کل تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت رتبه دوازدهم را  از بین تمام بانک‌ها و موسسه مالی و اعتباری به خود اختصاص دهیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما