• پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 25/02/2021

جانشین استاندار در ستاد کرونا خبر داد

استان کرمان زرد شد

جاشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان گفت: رنگ قرمز که هفت شهر کشور در حاشیه دریای خزر این وضعیت را دارند به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی که ۳۰ شهر در کشور این وضع را دارند به معنی پرخطر، ۲۰۹ شهر زرد به معنی خطر متوسط است که کل استان کرمان در وضعیت زرد قرار گرفته است.

دکتر محمدصادق بصیری در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه نگاه ایران و بلکه دنیا به مراسم اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بود، اظهار کرد: با همکاری ستاد برگزاری مراسم در استان و دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادها، برنامه های سالگرد به خوبی، با امنیت کامل و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد که قدردان این همه تلاش و همت هستیم و در ستاد ملی کرونا این مسئله مطرح و وزیر بهداشت از مسئولان استان کرمان قدردانی کرد.

وی در ادامه افزود: در دنیا با سیر صعودی ابتلا به کرونا مواجه هستیم اما در ایران طی هفته گذشته ۸۰ درصد کاهش بستری و ۷۰ درصد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا را داشته ایم.

بصیری با اشاره به اینکه رنگ بندی وضعیت شهرها در بحث کرونا تغییر کرده و رنگ آبی اضافه شده است، تصریح کرد: رنگ قرمز که هفت شهر کشور در حاشیه دریای خزر این وضعیت را دارند به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی که ۳۰ شهر در کشور این وضع را دارند به معنی پرخطر، ۲۰۹ شهر زرد به معنی خطر متوسط است که کل استان کرمان در وضعیت زرد قرار گرفته است.

معاون استاندار کرمان بیان کرد: رنگ آبی که به معنای کم خطر است که ۱۹۲ شهر چنین وضعیتی در کشور دارند و تعریف عملیاتی وضعیت آبی این است که در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روزانه دو بیمار و کمتر از آن بستری داشته باشیم و روند نزولی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کادر اداری مدارس باید طبق مصوبات سایر ادارات در مدارس حضور داشته باشند، گفت: در ادارات استان کرمان نیز در هفته جاری بنا به وضعیت، دو سوم حضور کارکنان و یک سوم دورکاری است.

معاون استاندار کرمان تصریح کرد: در شهرهای زرد ممنوعیت تردد بین شهری برداشته شده اما منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان در همه شهرها به قوت خود باقی است و اجرا می شود و در صورتی که موارد ویژه ای نیاز به مجوز داشته باشد، فرمانداری ها مجوز را می دهند.

اخبار مرتبط
نظرات شما