• سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ -
  • 20/04/2021

با سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد تومانی در استان کرمان،انجام شد

بهره برداری از نیروگاه مقیاس کوچک ۶ مگاواتی و برق‌رسانی به ۱۱ روستا

در هفته سی و هفتم پویش هر هفته - الف - ب - ایران و ارتباط ویدئو کنفرانس زینی‌وند استاندار کرمان با اردکانیان وزیر نیرو، پروژه‌های نیروگاه مقیاس کوچک ۶ مگاواتی کرمان و برق‌رسانی به ۱۱ روستای استان با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیدند.

برای برق‌رسانی به ۱۱ روستا با ۱۲۸ خانوار جمعیت، اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه شده و نیروگاه ۶ مگاواتی کیانیرو شهرک صنعتی خضرا کرمان نیز با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان توسط سازمان عمران کرمان احداث شده است.
علی زینی‌وند استاندار کرمان در این آیین از برق‌رسانی به ۹۹.۷ درصد روستاهای استان کرمان و در حال تکمیل بودن برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت استان نام برد.
وی از همکاری صنایع در کنترل مصرف انرژی تقدیر کرد و افزود: در حوزه مدیریت مصرف انرژی کارگروهی در استان به مسئولیت معاونت عمرانی شکل گرفته و به خوبی مدیریت انرژی در حال انجام است.
استاندار کرمان با بیان اینکه ۴۱ درصد مصرف برق استان در بخش صنعتی است، عنوان کرد: تراز مصرف و تولید استان مساوی است، اما با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای استان در حوزه صنعت و معدن به ویژه جنوب، نیاز به تولید برق بیشتر دارد.
زینی‌وند با اشاره به اینکه در حاضر ۵۲۳۷ روستا معادل 99.7 درصد روستاهای استان کرمان برق‌دار هستند، گفت: تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان برق‌رسانی شده و یا در حال تکمیل است.
استاندار کرمان ابراز داشت: منطقه کرمان در منطقه طلایی تابش خورشید قرار گرفته است و هم برنامه‌های زیادی در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی می‌توان داشت و هم اینکه مرکز تبادل انرژی در جنوب شرق کشور است و توجه جدی وزارت نیرو را می‌طلبد.
زینی‌وند بیان داشت: در حوزه آب و برق توجه جدی به استان شده و با تداوم آن ضمن خودکفایی در حوزه انرژی، امکان صادرات و مرکزی برای تولید برق به دیگر استان‌ها می‌تواند باشد.
استاندار کرمان همچنین به آمادگی استان کرمان در زمینه سرمایه‌گذاری حوزه انرژی‌های خورشیدی نام برد و افزود: برای واگذاری زمین و صدور مجوز در این زمینه استان نهایت همکاری را خواهد داشت.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما