• پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 22/04/2021

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان اعلام کرد

حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی از ابتدای اسفند

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: تاکنون در استان کرمان 22 نوع خدمت سازمان تامین اجتماعی غیرحضوری اجرا شده است و از اول اسفندماه دفاتر درمانی بیمه‌شدگان حذف می‌شود و بیمه شدگان بر اساس کد ملی از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

علی حسینی در نشست خبری پیرامون حذف دفاتر بیمه و خدمات غیرحضوری طرح "3070" گفت: در سطح کشور 3 میلیون و 500 هزار نفر مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 517 هزار نفر در استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: 52 هزار و 300 کارگاه فعال در استان کرمان وجود دارد که در این کارگاه‌ها 348 هزار نفر بیمه شده اصلی مشغول به کار هستند و 125 هزار خانوار مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند که در این زمینه ماهانه 400 میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان سامانه نسخه الکترونیک و طرح 3070 سازمان تامین اجتماعی را تسریع کننده در ارائه خدمات دانست و بیان کرد: از اول اسفند سال جاری دفترچه‌های فیزیکی حذف خواهند شد و مردم می‌توانند با در دست داشتن کارت شناسایی خود و ارائه کد ملی از خدمات تامین اجتماعی بدون ارائه دفترچه بیمه بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در طرح "3070" تعداد خدمات غیرحضوری به 30 مورد می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود که بیش از 70 میلیون مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی حذف شود.

حسینی بیان کرد: تاکنون در استان کرمان 22 نوع خدمت سازمان تامین اجتماعی غیرحضوری اجرا شده است و از اول اسفندماه حذف دفاتر درمانی را بیمه‌شدگان داریم و دیگر دفترچه درمانی جدید تولید نمی‌شود و براساس کد ملی بیمه شدگان از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی در استان کرمان دو حوزه بیمه‌ای و درمانی دارد، تصریح کرد: 70 درصد خدمات سرپایی و 90 درصد هزینه بستری را برای بیمه شدگانمان پرداخت می‌کنیم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان تاکید کرد: در راستای کاهش مراجعات، هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت از مردم درخواست داریم که در سامانه  www.estamin.ir ثبت‌نام کنند تا از مزایای خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه "امین فخر" مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان نیز بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز 8704 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی استان بستری شده‌اند به طوری که 30 درصد بیماران کرونایی در بیمارستان‌های ما بستری بودند و همچنین ما 2100 پرسنل داریم که از این تعداد تاکنون 790 نفر از آنها به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با بیان این مطلب که طرح‌های مهمی در استان در مرحله اجرا است، تصریح کرد: ارتقاء هتلینگ بیمارستان پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله)، احداث پارکینگ، احداث پلی کلینیک جدید در بیمارستان پیامبر اعظم، توسعه بیمارستان غرضی سیرجان توسعه و احداث اورژانس جدید را در دستور کار داریم.

فخر افزود: در رفسنجان پلی کلینیک تخصصی در حال احداث است که حدود 60 درصد پیشرفت دارد و در شهرستان‌های فاقد مرکز ملکی با مراکز دولتی توافق کرده‌ایم که بیمه شدگان ما در آن مراکز رایگان ویزیت شوند.

اخبار مرتبط
نظرات شما