• یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
  • 17/01/2021

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان:

آبشار و دهانه آتشفشان راین ثبت ملی شدند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از ثبت دو اثر طبیعی آبشار و دهانه آتشفشان راین در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

” فریدون فعالی” اظهار کرد: در همایش شورای ملی ثبت میراث طبیعی کشور که در شهر انزلی برگزار شد، دو پرونده از استان کرمان پس از بررسی و تأیید نهایی به ثبت ملی رسیدند.

وی افزود: پرونده‌های مذکور در چند ماه اخیر تکمیل و به تهران ارسال شدند که خوشبختانه در همایش مذکور در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.

فعالی بیان کرد: این آثار طبیعی پرجاذبه در کنار بافت تاریخی شهر راین و ارگ تاریخی آن و همچنین کوه هزار قرار دارند که منطقه راین را به یکی از مقاصد گردشگری حوزه جنوب شرق ایران تبدیل کرده اند.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه این استان دارای آثار طبیعی فراوانی همچون آبشارها، غارها، کوههای مرتفع، چشم اندازهای طبیعی و بکر و غیره است، بیان کرد: با ثبت این آثار در فهرست آثار ملی کشور می توان گام های بلندتری در جهت حفظ این آثار برداشت و زمینه جذب گردشگران با علایق ویژه را در استان کرمان فراهم ساخت.

وی درپایان خاطرنشان کرد: لوح ثبت این دو اثر پس از طی تشریفات قانونی با امضا وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر  و ابلاغ خواهد شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما