• شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ -
  • 04/07/2020

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

880 میلیارد تومان؛ مطالبات پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی استان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برآورد این است که نزدیک به 880 میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی از دستگاه های اجرایی استان کرمان از جمله راه و شهرسازی، شهرداری و ... است.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تهاتر بدهی پیمانکاران به مالیات و بدهی دولت به پیمانکاران اظهار کرد: استان کرمان با تلاش دستگاه های اجرایی توانست در سال گذشته رتبه دوم تا سوم کشور را کسب و بخشی از بدهی ها را تسویه کند.
وی افزود: بخشنامه استفاده از ظرفیت و تبصره 5 بودجه 98 در آخر مردادماه ابلاغ شده که 5 ماه از سال گذشته و فرصت زیادی برای استفاده از این بخشنامه را نداریم پس باید با سرعت از این ظرفیت استفاده کنیم.
پورابراهیمی تصریح کرد: برآورد این است نزدیک به 880 میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی از دستگاه های اجرایی استان کرمان از جمله راه و شهرسازی، شهرداری و ... است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اصلاح آیین نامه اجرایی حکم تهاتر قانون بودجه سال 98 بیان کرد: در متن قانون با صراحت آماده که بدهی دولت براساس مانده سال 97 است، اما در متن آیین نامه اجرایی بودجه بابت تهاتر، سال بدهی را سال 96 قلم داده کرده است که درخواست داریم دیوان محاسبات به این موضوع ورود پیدا کند.
وی افزود: لیست کامل مطالبات به تفکیک دستگاه ها آماده است و درخواست داریم در برنامه زمان بندی کار تسریع شود و فرآیند مسیر تخصیص از سازمان برنامه و بودجه اگر به روال سال قبل پیش برود، کار ساده تر می شود که ظرفیت مهمی است و باید از آن نهایت استفاده را بکنیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما