• شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 08/08/2020

مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان، مطرح کرد

«جلوگیری از خروج سرمایه از کشور» دستاورد فولاد سیرجان ایرانیان

شرکت «فولاد سیرجان ایرانیان» که در روزهای گذشته موفق به دریافت تندیس سیمین دومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ‌دانشی با رویکرد مدیریت منابع شد از شرکت های موفق هلدینگ تحول آفرین در اقتصاد و توسعه ایران و کرمان،«میدکو» می باشد.این شرکت فولادی با وجود اینکه مانند دیگر تولیدکنندگان کنسانتره سنگ‌آهن با کمبود کلوخه سنگ‌آهن مواجه بوده است، توانسته تولید سالانه کنسانتره سنگ‌آهن خود را به 3.2 میلیون تن برساند.در همین حال و در راستای افزایش ظرفیت تولید در سال جاری، استخراج و تولید 1.5 میلیون تن سنگ‌آهن از معدن شماره 2، استخراج و تولید 2 میلیون تن سنگ‌آهن از معدن شماره 4، تولید 1.6 میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن، تولید 1.1 میلیون تن گندله و تولید حدود 200 هزار تن شمش فولادی در دستور کار نیمه دوم سال 98 شرکت فولاد سیرجان ایرانیان قرار دارد.بر اساس این گزارش، تولید 400 هزار تن آهن اسفنجی نیز جزو برنامه‌های شرکت تا پایان سال است که با توجه به راه‌اندازی سیستم تزریق اکسیژن در واحد احیا،احتمال افزایش این عدد تا 25 درصد وجود دارد...

مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در نشست خبری خود در سیرجان تاکید کرد: هدف اصلی شرکت فولاد سیرجان ایرانیان تولید، تامین نیاز داخلی و صادرات محصول با ایجاد ارزش افزوده بالاتر در داخل کشور بوده و این امر ضمن اشتغالزایی از خروج سرمایه جلوگیری می‌کند.
مهندس رمضان‌قربان ابراهیمی افزود: هدف ما جایگزینی حلقه‌های گمشده و تامین نیاز داخل کشور است و لذا با همکاری دیگر شرکت ها جلوی واردات آهن اسفنجی را گرفتیم و مازاد تولید این شرکت صادرات می‌شود.
وی اظهار داشت: چهار محموله گندله، آهن اسفنجی و بیش از ۲۰ هزار تن شمش به خارج از کشور صادرات کردیم.
مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان گفت: این شرکت یک و نیم میلیون تن کنستانتره مازاد تولید می‌کند که بخشی از تولیدات به شرکت فولاد بوتیا واگذار می شود و در صورت تامین آن، می توانیم تولید گندله خود را گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه خط احیا  و فولادسازی شرکت فولاد سیرجان ایرانیان توسعه می یابد گفت: امسال تولید ۳.۲ میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن در این شرکت را در برنامه داریم .
مهندس ابراهیمی ادامه داد: در راستای افزایش ظرفیت تولید در سال جاری، استخراج و تولید ۱.۵ میلیون تن سنگ‌آهن از معدن شماره ۲، استخراج و تولید ۲ میلیون تن سنگ‌آهن از معدن شماره ۴، تولید ۱.۶ میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن، تولید ۱.۱ میلیون تن گندله و تولید حدود ۲۰۰ هزار تن شمش فولادی در دستور کار ۶ ماهه دوم شرکت قرار گرفته است.

ذخیره فولاد سیرجان ایرانیان بیش از ۵۰ سال است
مهندس ابراهیمی با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد هدف گذاری شده است افزود: اینک حدود ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود و اگر به این آمار برسیم معادن شناخته شده ما را سال های زیادی پشتیبانی نمی کند لذا باید اکتشافات انجام شود که رشته اشتغال در معادن تداوم داشته باشد.
وی با بیان اینکه واردات مواد خام از خارج کشور بررسی می شود گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و میدکو برای پشتیبانی معادن، برنامه اکتشافات را به صورت جدی دنبال می‌کنند.
مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان تصریح کرد: معدن ۲، چهار و ۶ در تملک این شرکت تا بیش از ۵۰ سال ذخیره استخراج دارند لذا باید اکتشافات را پیگیری و نگاهی به واردات مواد خام از خارج از کشور داشته باشیم.

پارامترهای زیست محیطی را رعایت کردیم
وی اضافه کرد: از سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بردسیر مجوز دریافت کردیم و در این راستا پارامترهای زیست محیطی را رعایت کردیم.
ابراهیمی گفت: مساله صدا و آلودگی با نصب مانیتوریگ کنترل می شود و موظف به رعایت مسائل زیست محیطی هستیم.
وی افزود: ۶ هکتار فضای سبز در سیرجان احداث شده که آن را گسترش خواهیم داد.
مدیرعامل فولاد سیرجان ایرانیان عنوان کرد: ورزش در فولاد سیرجان ایرانیان به صورت حرفه ای با حضور تیم‌های والیبال و فوتسال در لیگ های کشوری دنبال می‌شود.

شرکت فولاد سیرجان مصرف آب خود را کاهش داد
ابراهیمی تاکید کرد: مشکل آب در استان کرمان احساس می شود و موظفیم میزان هدررفت آب را به صفر برسانیم لذا با استفاده از بهترین تکنولوژی و با بیشترین دقت مصرف آب را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهیم.
وی گفت: سه پروژه و سیستم را برای به صورت مشخص برای کاهش مصرف آب و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی در شرکت فولاد سیرجان ایرانیان اجرا کردیم.
مدیرعامل فولاد سیرجان ایرانیان افزود: با اجرای پروژه‌ای، آب را مجددا استحصال می کنیم و که مصرف آب را کاهش دادیم و همچنین شرکت فولاد سیرجان ایرانیان از پروژه انتقال آب از خلیج فارس سهم دارد و بخشی از آب خود را از این محل تامین می کند.
فولاد سیرجان ایرانیان یکهزار و ۹۰۰ شغل مستقیم ایجاد کرده است
وی بیان داشت: شرکت فولاد سیرجان ایرانیان به صورت مستقیم یکهزار و ۹۰۰ نفر اشتغالزایی کرده و در اشتغال بیش از یکهزار و ۸۰۰ نفر در معادن، فضای سبز حمل و نقل و بخش نگهداری مجموعه برون سپاری انجام دادیم.
ابراهیمی افزود: هر فردی که به صورت مستقیم در فولاد اشتغال دارد، بیش از ۱۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می‌کند.

تولید از معدن تا شمش در فولاد سیرجان ایرانیان دنبال می‌شود
وی با بیان اینکه مسیر خالص‌سازی را پیش می‌رویم گفت: کارخانجات فولاد سیرجان ایرانیان سنگ آهن را به کنستانتره، گندله و از آنجا به آهن اسفنجی و شمش تبدیل می‌کند.
مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان افزود: این شرکت برنامه از معدن تا شمش را دنبال می کند و سه معدن به صورت کامل و یک معدن به صورت اشتراکی خوراک کارخانه‌جات این شرکت را تامین می‌کنند.
وی گفت: شرکت میدکو با توجه به ذخیره مناسب در قالب چندین شرکت زیرمجموعه از سال ۸۹ در استان کرمان فعالیت خود را در زمینه تولید، تامین و تدارک، استخراج را با اجرای پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۵ هزار میلیارد تومان تعریف کرده است.
این گزارش می افزاید:در بخش دیگر این برنامه،خبرنگاران کرمان و سیرجان از بخش های مختلف شرکت فولاد سیرجان ایرانیان ازجمله کنستانتره و گندله سازی، سنگ شکن و اتاق کنترل بازدید کردند.
 
اخبار مرتبط
نظرات شما