• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال‌جاری، نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در استان را بر اساس شاخص‌های مرکز آمار ایران در پاییز سال گذشته ۱۱,۹ درصد اعلام کرد و افزود این نرخ از متوسط کشور ۲.۲ واحد درصد کمتر است.
در حکمی از سوی دکتر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، بهنام سعیدی به سمت مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی منصوب شد.
در نشست بررسی راهکارهای تحقق شعار سال که اتاق کرمان میزبان آن بود، نسخه بخش خصوصی برای رفع موانع تولید ارائه شد.رئیس اتاق کرمان در این نشست گفت: به اعتقاد بخش خصوصی یک قانون نانوشته در کشور وجود دارد که مانع تولید است، زیرا مگر می‌شود با وجود نامگذاری بیش از 10 سال از سوی عالی‌ترین مقام کشور در راستای حمایت از تولید و تصویب قوانینی مانند بهبود محیط کسب و کار، رفع موانع تولید و... هنوز کاری برای تولید نشده باشد.
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید ویژه شهرستان های سیرجان و بردسیر به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مسئولین شهرستان های مذکور و دیگر اعضا تشکیل شد.دکتر رودری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در این نشست، از تدوین برنامه‌های خاص در سال جاری با توجه به شعار سال توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خبر داد.
استاندار کرمان گفت: برای راه اندازی شعب پارک علم و فناوری در شهرستانها ابتدا لازم است که پارک علم و فناوری استانی را تاسیس کنیم که در همین راستا به دانشگاه هایتک مهلت شش ماهه‌ای داده ایم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: موضوع نگران‌کننده، وضعیت هزینه و درآمد خانوارهای روستایی استان کرمان است که جایگاه 30 کشور را در درآمد خانوار روستایی داریم.
در همه این سال ها «بهره‌وری» موضوعی خارج از دستور در استان کرمان بوده که مجال طرح نیافته است.اگر هم در برنامه ششم 2/7واحد از رشد اقتصادی 8/5 درصدی استان کرمان از ناحیه بهره وری،هدف‌گذاری شد، در عمل و متاثر از مجموعه شرایطی که در زمان اجرای این برنامه گریبانگیر اقتصاد ایران بود، به نتیجه مطلوب و ملموسی دست پیدا نکرد...
در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، به بررسی ظرفیت‌های اجرای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در استان، پرداخته شد.در این نشست، پورابراهیمی نماینده کرمان از مقاومت شرکت های بزرگ برای ارتباط با واحدهای کوچک در استان کرمان انتقاد کرد و رییس اتاق کرمان هم از تامین فقط 10 درصد نیاز صنایع بزرگ استان، توسط کرمانی‌ها خبر داد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با اشاره به کسری اعتبارات هزینه‌ای در اکثر دستگاههای اجرایی استان به واسطه اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: این مهم حداکثر تا ۱۵ روز آینده تعیین تکلیف خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به فرار ۱۲,۵هزار میلیارد تومانی سرمایه از استان کرمان طی اسفند ماه ۱۳۹۸ تا آبان ماه ۱۳۹۹ گفت با توجه به جمعیت بیش از ۳ میلیون نفری استان کرمان به ازای هر کرمانی قریب سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان طی این مدت سرمایه از استان کرمان خارج شده است...
رئیس اتاق کرمان گفت: منابع مالی شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ استان صرف سرمایه گذاری های اساسی و تجدید پذیر شود تا در 20 سال آینده با پایان یافتن منابع معدنی، استان بتواند روی پای خود بایستد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه آمار و ارقام هزینه - درآمد خانوارهای استان کرمان در سال 98 رضایت بخش نیست، گفت: هزینه خانوار شهری استان کرمان در سال 26 میلیون تومان و کشور 47 میلیون تومان است و درآمد سالیانه متوسط خانوارهای شهری استان 34 میلیون تومان و کشور 54 میلیون تومان است.
مدیر دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، از ضرورت پرداختن به موضوعات و چالش‌های استانی در جلسات شورای گفت‌وگو سخن گفت و تاکید کرد: برای افزایش کارآیی شوراهای گفت‌وگوی استانی باید مسائل منطقه‌ای و استانی به جای موضوعات ملی مورد توجه قرار بگیرند.
مصوبه «ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار» توسط رییس جمهور ابلاغ شد.شورای عالی اداری بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات،‌ایجاد شفافیت و کاهش فساد در فرایندهای خدمت‌رسانی، «ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار» را تصویب کرده است.
در پنجاه و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، چالش ها و موانع بهبود فضای کسب و کار استان در حوزه های مالیات، تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور استاندار، رئیس اتاق کرمان، روسای دستگاه های مذکور و جمعی از مدیران استان، بررسی شد.
یکصدودومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به تقدیر از شوراهای استانی برگزیده بر اساس ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 99 توسط دبیرخانه شورا اختصاص داشت که بر این اساس، استان ‌های اصفهان و خوزستان رتبه اول مشترک، خراسان رضوی و کرمان رتبه دوم مشترک و بوشهر رتبه سوم را به خود اختصاص دادند...
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: هم اکنون ۶۷۴پروژه اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومان در این استان در حال اجرا است که با اتمام آنها ۱۷ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد...
رئیس اتاق کرمان در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فضای نامناسب کسب و کار در کشور و به ویژه استان کرمان گفت: در سازمان تامین اجتماعی صدور بخشنامه های خلاف قانون، موجب محدود شدن فضای کسب و کار کشور شده است.
در روزهای اخیر اخباری مبنی بر تقسیم استان کرمان به سه استان سبزواران، سمنگان و کرمان در شبکه های مجازی در حال انتشار است.عباس تقی زاده مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان، درباره انتشار اخباری مبنی بر تقسیم استان کرمان گفت: دولت هیچ برنامه و مطالعه ای برای تفکیک استان کرمان ندارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه امسال بیش از ۱۸۶۲,۴ میلیارد تومان ابلاغی تملک دارایی سرمایه ای به استان را داشته ایم، گفت: ۷۹۲ میلیارد تومان آن معادل (۴۲.۵ درصد) تاکنون تخصیص یافته و ۳۴۴ میلیارد تومان آن نقد است...
صفحه 1 صفحه بعدی