• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

طرح جامع سیستم‌های یکپارچه شرکت ملی صنایع مس ایران رونمایی شد

تسریع امور مدیریتی شرکت مس با هوشمندسازی سیستم مالی

مدیرعامل صنایع مس ایران گفت: با این سسیستم به سمتی خواهیم رفت که بهای تمام شده برای تمام بخش‌های مس از معدن تا تولید به طور آنلاین تحت کنترل بوده و مقایسه و ارزیابی می‌شود.

اولین محصول زیرساخت (طرح جامع سیستم‌های یکپارچه شرکت ملی صنایع مس ایران) با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو رونمایی شد. در این مراسم اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این نرم افزار را در مسیر شفاف‌سازی و تسریع در امور مدیریت دانست و گفت: سیستم مالی، فروش، بازرگانی و انبار در مسیری خواهند بود که باعث شفاف‌سازی شود.
وی با بیان اینکه تمام سیستم‌های مالی بدون دست و مکانیزه خواهد بود گفت: با این سسیستم به سمتی خواهیم رفت که بهای تمام شده برای تمام بخش‌های مس از معدن تا تولید به طور آنلاین تحت کنترل بوده و مقایسه و ارزیابی می‌شود.
سعدمحمدی هوشمندسازی سیستم مالی شرکت ملی مس را توسط کارکنان این مجموعه را یک افتخار دانست و گفت: جوانان ایرانی با توانمندی‌های خود دست به دست هم داده تا در این مسیر به جلو پیش رویم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: نوید می‌دهیم در آینده سیستم آی پی در تمام سطوح مختلف برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و این سیستم برای ارزیابی رفتار فنی بین المللی و مقایسه آ‌ن با ایران خواهد بود.
وی اظهار کرد: این شرکت همسو با شرکت‌های بزرگ دنیا مسیری را طی خواهد کرد که بتوانند خود را با آ‌نها قیاس کنند و در همه سطوح به صورت هوشمند عمل کند و این امر برای راحت‌تر بودن تصمیم مدیریتی است.
سعد محمدی معتقد است این اتفاق در مس شکل گرفت تا ساختار نوین حاکم بر این صنعت شود.
وی تصریح کرد: امیدوارم سهم مس در تولید ناخالص ملی ارتقا پیدا کند و با افزایش دانش فنی به زودی بتوان حرف اول را زد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: طرح یکپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی شرکت مس در راستای هوشمندسازی سیستم مالی، شفاف سازی و تسریع امور مدیریتی است.
وی افزود: به زودی تمام سیستم های اسناد مالی به صورت مکانیزه وارد این سیستم می شود و این مهم در راستای هوشمندسازی سیستم مالی شرکت ملی مس است.
وی گفت: این سیستم جامع مالی توسط متخصصان ایرانی طراحی شده و تلاش خواهد کرد تا به لحاظ مدیریتی ما را به سیستم های منطبق بر استانداردهای جهانی ارتباط دهد.
وی با بیان اینکه این سیستم زمینه دستیابی به یک بانک اطلاعاتی جامع در این بخش را فراهم خواهد کرد افزود: به طور حتم با اقدامات توسعه ای در این حوزه، سهم مس از تولید ناخالص داخلی ارتقا خواهد یافت.
وی در پایان گفت: این برنامه تا اردیبهشت سال آینده به طور کامل تکمیل خواهد شد.
اقدامات چهارگانه شرکت مس در توسعه
رئیس هیئت عامل ایمیدرو عملکرد اثربخش شرکت ملی مس در بخش های اکتشاف، تولید، فروش و تعریف طرح های جدید را در راستای اقدامات توسعه ای این شرکت خواند و گفت: منابع حاصل از سود شرکت مس، صرف توسعه در این حوزه خواهد شد.
  خداداد غریب پور که در آیین رونمایی از سیستم یکپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی شرکت مس سخن می گفت افزود: تعریف طرح های توسعه شرکت مس به ارزش 13 هزار میلیارد تومان و جذابیت سهم این شرکت در بورس برای سهامداران، حاکی از عملکرد درست این مجموعه در بخش معدن و صنایع معدنی و همچنین اقتصاد دارد.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه تحریم ها باعث شده تا بیشتر از توان داخلی بهره ببریم، اظهار داشت: به همت شرکت صنایع ملی مس و در قالب سامانه جامع مالی که بومی سازی شده است، می توان ارتقای شفافیت و رضایت را شاهد بود.
وی با بیان اینکه نگاه مدیریت شرکت مس توسعه ای است گفت: رونمایی از این طرح موجب می شود از معدن تا محصول و زمانیکه قیمت تمام شده محصول مشخص باشد، تصمیم گیری درست برای مسئولان تسهیل شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شرکت مس منابع حاصل از سود شرکت را صرف سرمایه گذاری خواهد کرد و این رویه درستی در جهت خلق ثروت برای شرکت خواهد بود.
غریب پور با بیان اینکه ایمیدرو در تحقق اهداف این حوزه، در کنار شرکت مس است افزود: ایمیدرو با شرکت مس در سرمایه گذاری در طرح های توسعه این مجموعه به توافق رسیده است. این روند در سایر شرکت ها نیز عملیاتی خواهد شد.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اکتشافات انجام شده در حوزه مس اعلام کرد: شرکت مس اقدامات قابل توجهی در بخش اکتشاف به ویژه در منطقه سونگون داشته است.
وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه اکتشاف محدوده های با ظرفیت استان سیستان و بلوچستان، شرکت مس به معنای واقعی ملی شود.
جریان شفاف و روان اطلاعات در شرکت مس
​​​​​
در ادامه مراسم، معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مس گفت: این نرم افزار با دست‌های پرتوان کارشناسان گروه فاوا طراحی، تولید و در دسترس قرار گرفته است. این سامانه در راستای سیاست‌گذاری و تاکید مدیرعامل شرکت مس در خصوص لزوم هوشمندسازی سیستم و جریان شفاف و روان اطلاعات در شرکت مس در دستور کار قرار گرفت و فاز نخست این سامانه با عنوان سیستم حسابداری مالی راه‌اندازی شد.

حسنی گفت: با بهره‌برداری از این طرح گام مهمی در جهت شفاف‌سازی و بسترسازی برای کنترل پذیری هر چه بیشتر تراکنش‌های مالی برداشته شده‌ است.
وی با تاکید بر امنیت بالای این سامانه گفت: سیستم جامع امکان پکیارچه سازی اطلاعات در شرکت مس را فراهم می‌آورد از این رو امکان سرعت بخشیدن به تصمیم‌های استراتژیک کوتاه‌مدت و بلندمدت را فراهم می‌کند

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما