• شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 06/03/2021

آنالیز بازارها در آخرین هفته مرداد ۹۹؛

همه بازارها برگشتند به جز بورس / رشد پابه‌پای دلار و طلا

علی‌رغم این که در هفته گذشته همه بازارها افت کردند اما عملکرد بازارها در این هفته نشان می‌دهد که طلا، سکه و دلار به روند صعودی خود بازگشته‌اند، ولی شاخص کل بورس همچنان نزولی است.

در هفته منتهی به روز پایانی مرداد ماه، طلا و دلار به ترتیب با بازدهی 2.3 و دو درصدی بیشترین بازدهی هفتگی را نسبت به دیگر بازارها داشتند.

طلا

براساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز قیمت هر گرم طلای 18 عیار در این هفته 24 هزار تومان رشد کرد، معامله‌گران بازار فلزات زردرنگ در این هفته طلا را 2.3 درصد گران‌تر از هفته گذشته خریدوفروش کردند.

قیمت طلا در هفته گذشته یک میلیون و 28 هزار تومان بود، اما آخرین نرخ معامله ثبت شده دیروز یک میلیون و 52 هزار تومان را به‌ازای هر گرم نشان می‌دهد.

دلار

دلار در این هفته 450 تومان گران شد که رشد دو درصدی را برای فعالان این بازار به همراه داشته است.

صرافی ملی قیمت دلار را دیروز 22 هزار و 500 تومان اعلام کرد، قیمت این شاخص بازار ارز در پایان هفته گذشته روی مرز 22 هزار تومان بود.

سکه

سکه سومین بازار مثبت هفته شد.

سکه با افزایش قیمت 70 هزار تومانی(0.6 درصدی) در حال نزدیک شدن به مرز 11 میلیون تومانی است.

سکه در در پایان هفته منتهی به 24 مرداد ماه روی نرخ 10 میلیون و 710 هزار تومان بسته شد، اما با رشد 0.6 درصدی در این هفته روز گذشته به قیمت 10 میلیون و 780 هزار تومان رسید.

بورس

در آخرین هفته معاملاتی مردادماه، شاخص کل بورس تهران با افتی ۱۱ درصدی نسبت به هفته گذشته به سطح یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحدی سقوط کرد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار شاخص کل بورس در هفته گذشته 2.9 درصد افت کرد، اما در این هفته با سرعت بیشتری پایین آمد و افت 11 درصدی را به ثبت رساند.

شاخص کل در هفته منتهی به 24 مرداد ماه روی سطح یک میلیون و 975 هزار واحدی قرار داشت که در هفته پایانی مرداد ماه 218 هزار واحد افت کرد و روی سطح یک میلیون و 757 هزار واحدی قرار گرفت.

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با بیش از ۱۲ درصد کاهش به ۱۶ میلیون و ۸۲۲ هزار تومان رسید.

همچنین ارزش هر واحد دارا یکم با بیش از هشت درصد کاهش نسبت به هفته گذشته به ۱۸ هزار و ۳۱۴ تومان رسید.

اخبار مرتبط
نظرات شما