printlogo


رئیس اتاق کرمان،تاکید کرد
اظهار نظرها در مورد مسائل «پسته» کارشناسی باشد
اظهار نظرها در مورد مسائل «پسته» کارشناسی باشد
کد خبر: 1649
رئیس اتاق کرمان گفت: اظهارنظرها در مورد مسائل و مشکلات صنعت پسته باید با تحلیل و بیان صحیح و کارشناسی باشد زیرا برخی نظرات غیرواقعی به بازار این محصول آسیب می زند.سیدمهدی طبیب زاده در نشست با رئیس انجمن پسته ایران افزود: همه مسائل پیش آمده برای پسته و تبعات ناشی از برخی تصمیم‌گیری‌ها مانند بحث پیمان سپاری ارزی و همچنین محدودیت صادرات به دلیل شیوع ویروس کرونا باید بررسی و برای حل آنها پیگیری های لازم صورت گیرد. وی ادامه داد: پسته صنعت بزرگی است و فعالان در انجمن پسته افراد آگاه و با تجربه‌ای هستند که می توانند به عنوان الگو برای سایر تشکل ها باشند.

طبیب زاده، توسعه تشکل ها را یکی از محوری ترین فعالیت های اتاق کرمان عنوان و اظهار کرد:  امیدواریم روزی فرا برسد که تشکل ها به جای افراد در اتاق فعالیت داشته باشند و به تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در کشور کمک کنند. رئیس اتاق کرمان گفت: باید فعالیت تشکل ها به گونه ای باشد که همه فعالان آن حوزه عضویت در این انجمن را یک امتیاز و افتخار بدانند و بتوانند به صورت مستقل فعالیت کنند.

در ادامه این نشست رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران، به تشریح برخی مسائل پسته از جمله مشکلات پیش آمده در تصمیم های دولت مانند تعهد ارزی پرداخت و گفت: اقتصاد پسته در چهار ماه ابتدای سال زراعی جاری بیش از 300 میلیون دلار متضرر شده است. محمد صالحی در خصوص مشکلات انجمن پسته نیز بیان کرد: از جمله مواردی که امروز تشکل های حوزه کشاورزی مانند انجمن پسته با آن روبرو هستند می توان به موضوع عضویت اعضای تشکل های کشاورزی در اتاق اشاره کرد زیرا به دلایل بسیاری این دسته از اعضای تشکل ها تا کنون ضرورتی برای عضویت در اتاق نمی دیدند.

وی تصریح کرد: الزام اتاق ایران به عضویت در اتاق به عنوان شرط عضویت در تشکل ها، تشکل ها را با مشکلات بسیاری مواجه کرده که هدف دیگر از درخواست تشکیل این جلسه رایزنی و مشورت در خصوص این مشکل بوده است.

لینک مطلب: http://www.eghtesadkerman.ir/News/item/1649