printlogo


رییس دادگستری شهرستان بافت اعلام کرد
ورود دستگاه قضایی به پرونده معدن مرمریت گوغر
ورود دستگاه قضایی به پرونده معدن مرمریت گوغر
کد خبر: 2849
رییس دادگستری شهرستان بافت از ورود دستگاه قضایی به پرونده معدن سنگ مرمریت منطقه گوغر در این شهرستان خبر داد.سجاد علیدادی سلیمانی در تشریح این خبر افزود: معدن سنگ مرمریت گوغر دارای پروانه بهره برداری است اما بی توجهی مدیران معدن به مسایل زیست محیطی و آسیب های وارده به طبیعت منطقه، اهالی روستاهای همجوار را مجبور به اعتراض و پیگیری مسایل از طریق مراجع قانونی کرده است.

وی با اشاره به این مطلب که شکایتی تحت عنوان تخریب منابع طبیعی علیه دست اندرکاران معدن مرمریت گوغر در داسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت مطرح شده است، اظهار کرد: براساس شواهد موجود، این معدن خارج از محدوده پروانه خود نیز تخریب هایی را انجام داده است.

علیدادی سلیمانی با بیان پیگیری ها و بازدیدهای انجام شده از سوی مسئولان قضایی، گفت: پرونده صاحب پروانه معدن به اتهام تخریب منابع طبیعی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت درحال رسیدگی است.

وی عنوان کرد: فعالیت این معدن موقتا متوقف شده تا کارشناسان فعالیت این معدن را از جهات مختلف بررسی کنند.

گفتنی است: معدن مرمریت گوغر بافت در دهه ۸۰ مجوز و پروانه اکتشاف در مساحت ۴۰۰ هکتاری را از صنعت و معدن دریافت کرده و با توجه به برخی تخریب های صورت گرفته در منطقه از سوی دست اندرکاران این معدن، دستگاه قضایی پاسخگویی به درخواست اهالی منطقه به منظور جلوگیری از ایجاد خسارت های بیشتر به محیط زیست را در اولویت قرار داده است.

لینک مطلب: http://www.eghtesadkerman.ir/News/item/2849