• جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ -
  • 25/09/2020

یادداشت/ سرمقاله
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی دو هفته گذشته روند ثابت و کاهشی در ابتلاء به بیماری کرونا در استان داشتیم و عملا به نظر آمد موج دوم کنترل شده و در حال کم شدن موارد است اما افزایش هفته قبل نشان دهنده این است که احتمالا اپیدمی به سمتی می رود که موج سوم را در استان تجربه کنیم.
به نظر می‌رسد هیچ گاه در تاریخ اقتصاد ایران، «صادرات» و «تامین ارز» تا این حد در اولویت سیاست‌های کشور نبوده است. حالا که تحریم‌های اقتصادی علاوه بر مشمول مرور زمان شدن، به اوج خود رسیده است اهمیت «صادرات غیرنفتی» بیش از هر زمان دیگری مشهود است...
تمام اقدامات دولت در چند ماهه اخیر منجر به متزلزل و متورم شدن بازارهای ارز، طلا، بورس و غیره شده است. در واقع آشوبی که در دولت برپاست ممکن است سال ها اثرات مخرب داشته باشد و سیستم تولید را به کل از پا درآورد...
تلگرام نوشت
گرایش کلی جامعۀ جهانی را می‌توان در یازده رأی ممتنع اعضای شورای امنیت به قطعنامۀ پیشنهادی آمریکا برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران مشاهده کرد.
در روزهای اخیر که مجلس باز هم برای تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت دست رد به سینه دولت زد، کار تا برکناری یکباره وزیر صنعت هم پیش رفت که گفته میشد از مخالفان تفکیک است و برای رای نیاوردن آن در مجلس لابی کرده و به مذاق رییس جمهور خوش نیامده است.صف آرایی موافقان و مخالفان این تفکیک از سال های گذشته ادامه دارد...
معمولا در نیمه‌های اردیبهشت می‌شود چشم اندازی نزدیک به واقعیت از وضعیت تولید و بازار پسته در ماه‌های پیش‌رو ارائه کرد.پیش‌بینی اولیه این بود که با توجه به زمستان خوب سال گذشته و بارندگی‌های خوب نیمه اول فصل بهار، سال خوبی پیش رو داشته باشیم. به خصوص در نقاطی که سال ۱۳۹۸ محصول کمتری داشتند...
گفتگو
احمد زیدآبادی می‌گوید: امروز با انقلاب ارتباطی، مرزها و انحصارها شکسته شده و راه برای بسیاری از رسانه‌هایی باز شده که نه مسوولیتی دارند و نه باید به جایی پاسخگو باشند؛ رسانه‌هایی که اطلاعاتی را تولید می‌کنند و با سرعت و گستردگی فراوان آن اطلاعات را توزیع می‌کنند و بخش اعظمی از این اطلاعات می‌تواند فاقد پایه و اساس درست باشد.
اگر دستگاه قضائی فقط در دو زمینه عدم دخالت در زندگی و کسب‌وکار مردم و اهتمام جدی برای مبارزه با فساد عملکرد قابل قبولی داشته باشد، بخش مهمی از نارضایتی در جامعه فروکش می‌کند. رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران همچنین می‌گوید: فرآیند اصلاح و ترمیم را باید از همان جایی شروع کرد که خرابی‌ها آغاز شده است. بخش مهمی از مشکلات امروز در کشور مربوط به ساختار قضایی است.
جذب سرمایه خارجی در ایران منبع محور بوده و به‌ندرت وارد تولیدشده است. به لحاظ توزیع بخشی، عمده سرمایه خارجی در منابع اولیه و در حقیقت بخش نفت خام واردشده و به لحاظ روش سرمایه‌گذاری غالباً به شکل ترتیبات قراردادی (شامل بیع متقابل، BOT و...) است.
بررسی «اقتصاد کرمان» از پایش ملی محیط کسب و کار در زمستان سال 98 می گوید: استان کرمان نسبت به 8 استان دیگر محیط کسب و کار بهتر و نسبت به 21 استان محیط کسب و کار بدتری در زمستان 98 داشته است. این گزارش نشان می دهد وضعیت محیط کسب و کار در استان کرمان در زمستان 98 نسبت به پاییز 98 بدتر شده است...
مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود به بررسی ابعاد اقتصاد کلان شیوع ویروس کرونا پرداخته است. در این گزارش آمده است: اقتصاد ایران به‌ویژه در فصل بهرا با رکود همراه خواهد بود، اما نااطمینانی از شرایط در آینده، بسیار مهم‌تر و تأثیرگذارتر از آثار رکودی اولیه است.
پرونده
بیش از 2300 سال پیش، آن زمان که شاگردِ خرافاتیِ ارسطو، ایرانِ هخامنشی را به زانو درآورد و سلطه یونانیان بر سرزمین پارس را رقم زد، این «اسپاسِت»، حاکم دلیر کرمان بود که تا می‌توانست موی دماغ اسکندر شد و اگرچه همچون آریوبرزن، نامش در الواحِ تاریخ، برجسته نگردید، اما او نیز جانش را بر سر این رشادت گذاشت ,...
اقتصاد کشورهای مختلف جهان به سه دسته «اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی»، «اقتصاد مبتنی بر بهره‌وری» و «اقتصاد مبتنی بر نوآوری» تقسیم‌بندی می‌شود.  در حال حاضر ایران در مرحله گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد مبتنی بر بهره‌وری است و سهم اقتصاد دانش‌بنیان (مبتنی بر نوآوری) در کشور بسیار محدود است. در چنین فضایی، دولت باید راهبردهای صحیح و مناسب برای گذار سریع به اقتصاد دانش‌بنیان اتخاذ کند.
با حضور شهردار کرمان،رونمایی شد
با حضور شهردار کرمان از نخستین نمایشگاه تخصصی مجازی صنعت ساختمان کرمان رونمایی شد.سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، ایجاد نمایشگاه‌های مجازی را بستری مناسب برای معرفی کالا و خدمات و راه‌کاری مناسب برای خروج از رکود اقتصادی دانست و گفت: با این اقدام تولیدکنندگان و ارایه‌دهندگان خدمات می‌توانند به‌راحتی با عضویت در این تارنما، توانمندی‌های خویش را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.
1399/06/30 19:11
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری کرمان:
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان گفت: رویکرد اصلی مدیریت این سازمان در 10 ماهۀ اخیر، تعیین‌تکلیف پروژه‌ها و قراردادهای نیمه‌تمام گذشته، اقالۀ برخی قراردادها و برگشت سرمایه و حقوق شهرداری بوده است.
1399/06/29 20:30
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندارکرمان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها و برعکس طبق قانون از طریق تهاتر پرداخت می‌شود. سیدمصطفی آیت‌الهی‌موسوی در همایش شهرداران سراسر استان کرمان افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان کرمان موظف هستند تاییدیه نداشتن خلافی ساختمان‌های زیرمجموعه را از شهرداری‌ها دریافت کنند.
1399/06/25 21:13
استاندار کرمان خطاب به شهرداران سراسر استان، تاکید کرد
استاندار کرمان خطاب به همه مسئولان استانی و شهرداران تاکید کرد: در هیچ شرایطی هیچ پروژه‌ای نباید تعطیل شود زیرا این کار باعث می‌شود که خدمت‌رسانی به مردم به تاخیر بیفتد. دستگاه‌ها با تعطیل شدن پروژه‌ای ضرر نمی‌کنند اما در این میان مردم بیشتر متضرر خواهند شد.
1399/06/25 19:17
در ادامه تکمیل رینگ شهر کرمان انجام گرفت؛
شهردار کرمان گفت: طرح اجرای تقاطع غیرهم‌سطح در تقاطع بلوار شرف‌آباد و بزرگراه امام رضا علیه‌السلام و تقاطع بلوار آزادگان و بزرگراه امام رضا علیه‌السلام توسط مشاور مطالعه و توسط شورای اسلامی شهر کرمان مصوب شده است
1399/06/23 23:52
تشریح پروژه پارک گردشگری توسط شهردار کرمان؛
استاندار کرمان طرح پارک گردشگری را طرحی جامع و در نگاه کلی آن را مطلوب ارزیابی کرد.محمدجواد فدایی در نشستی که به‌منظور تشریح طرح پارک گردشگری با حضور شهردار، معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار و جمعی از مدیران استان کرمان و مشاور طرح برگزار شد، گفت: در این طرح ساماندهی مجموعه جنگل، کاربری‌های متفاوت و استفاده از زمین، به شکل خاص دیده شده و این از مزیت‌های طرح پارک گردشگری است.
1399/06/23 23:36
پس از موفقیت نخستین عرضه املاک دولتی متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس در بورس کالای ایران، دومین عرضه املاک در این بورس از جنس املاک بانکی است به طوری که بانک اقتصاد نوین ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه دو عرضه املاک مازاد خود را در بورس کالا تجربه می کند.
1399/06/16 18:13
معاون استاندار کرمان برنامه های هفته دولت را تشریح کرد
معاون امور عمرانی استاندار کرمان پروژه های هفته دولت در استان کرمان را تشریح کرد.سیدمصطفی آیت اللهی موسوی درباره افتتاح پروژه های هفته دولت در استان کرمان گفت: در هفته دولت امسال ۲۹۷ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان در استان کرمان افتتاح خواهد شد.
1399/05/30 18:12
در هفته نوزدهم پویش هر هفته _ الف _ ب _ ایران، ۵۰۷ میلیارد تومان طرح‌های صنعت آب و برق در کرمان با حضور اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد.سد قدردونی ۴۴ میلیون مترمکعبی، پست ۴۰۰/۱۳۲ کیلوولت جیرفت، پست ۴۰۰/۱۳۲ کیلوولت کهنوج و چهار پروژه فوق توزیع و خط انتقال نیروی برق با جمع سرمایه‌گذاری ۵۰۷ میلیارد تومان طرح هایی بودند که در سفر وزیر نیرو به کرمان افتتاح شدند.
1399/06/17 19:54
۶ پروژه بزرگ صنعت برق در استان کرمان به ارزش ۴۰۷۵ میلیارد ریال فردا دوشنبه و در نوزدهمین هفته از پویش هر هفته «الف_ب_ایران» با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.
1399/06/16 17:49
طی آیینی با حضور مدیران ارشد استان و شهر کرمان؛
آیین افتتاح دفتر و آغاز عملیات عمرانی پروژه تملک و آزادسازی محور 16 کیلومتری شهید سپهبد قاسم سلیمانی،با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار، فرمانده سپاه ثارالله استان، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کرمان و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
1399/06/15 00:48
پیشخوان " اقتصاد کرمان "
سازمان آگهی‌ها: 2-32474271