• سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021
استاندار کرمان تاکید کرد

ارتقای امنیت مجموعه گردشگری هفت باغ

استاندار کرمان با اشاره به ظرفیت های هفت باغ علوی گفت: محور هفت باغ به واسطه موقعیت مناسب، ظرفیت مناسبی را در حوزه گردشگری دارد که لازم است با ارتقای امنیت این منطقه از تمام قابلیت های آن به خوبی استفاده شود.

علی زینی وند  در نشست هم اندیشی مدیران شهری در خصوص تبدیل بخش ماهان به شهرستان، به پهناور بودن استان کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: استان کرمان گستردگی بسیاری دارد اما تقسیمات کشوری با حساسیت بالا، باید کارشناسی شود و بخش های دارای ظرفیت طی یک فرایند پس از بررسی های لازم به سمت شهرستان شدن، سوق داده شود.

وی به ظرفیت های مناسب بخش ماهان اشاره کرد و گفت: بخش ماهان در حوزه های گردشگری، کشاورزی مدرن و شرکت های دانش بنیان  ظرفیت توسعه دارد که می طلبد با ارتقای کمی و کیفی در این حوزه ها زمینه تبدیل این بخش به شهرستان به سرعت انجام شود.

استاندار کرمان به اهمیت محور گردشگری هفت باغ علوی اشاره کرد و افزود: محور هفت باغ به واسطه موقعیت مناسب، ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر و تبدیل شدن به یکی از مناطق پرطرفدار در استان را دارد که لازم است با جذب سرمایه گذاری های کافی، امنیت این منطقه را به صورت کامل پوشش داد تا بتوان از تمام ظرفیت این منطقه استفاده کرد.

 زینی وند ادامه داد: وجود امنیت، شکوفایی اقتصادی را در پی دارد، که امروزه در کنار بهره‌برداری از منابع ارزشمند کشور؛ مقوله‌هایی همانند تولیدات ملی و خودکفایی از دغدغه‌های اصلی صاحب نظران اقتصادی به شمار می‌آیند و متخصصان این حوزه را واداشته تا راهی مناسب برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار بیابند.

استاندار کرمان در خاتمه به لزوم جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری در بخش ماهان به جهت توسعه اشاره کرد و یادآور شد: در کشور ما تولید داخلی و اشتغالزایی برای نیروی انسانی یکی از مهمترین اهداف اقتصادی به شمار می‌آید که باید به صورت جدی در توسعه بخش ماهان مورد توجه قرار گیرد، زیرا وجود بیکاری در کشور علاوه بر ریشه‌کن کردن منابع انسانی؛ آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عمده‌ای به همراه خواهد داشت.

بزرگراه گردشگری هفت باغ علوی با ۲۸ کیلومتر طول، دو شهر تاریخی و زیبای کرمان و ماهان را به یک‌دیگر متصل می‌کند. به لحاظ آب و هوا، استحکام زمین، برخورداری از آب‌های زیرزمینی و همجواری با کوه و دشت از این بزرگراه به‌عنوان «محور گردشگری ملی» یاد می‌کنند و یکی از مکان های دیدنی کرمان به شمار می‌رود. این ممنطقه گردشگری با یکهزار و ۲۹۲ هکتار مساحت، ۷۰۰ هکتار از فضای بزرگراه شامل فضای سبز و بوستان‌ها می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3122
اخبار مرتبط
نظرات شما