• سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021
معاون عمرانی استاندار کرمان در کارگروه گردشگری پیشنهاد داد

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد برای مدیریت بناهای تاریخی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با تاکید بر ارتقای زیرساختهای گردشگری در استان گفت: نیازمند تدوین برنامه های مشخص و اعتبار لازم بر اساس ظرفیت‌های استان در حوزه گردشگری هستیم.

سید مصطفی آیت اللهی موسوی در نشست کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تاکید بر ارتقای زیرساخت‌های گردشگری در استان گفت: نیازمند تدوین برنامه های مشخص در حوزه گردشگری هستیم.
آیت اللهی موسوی در ادامه به لزوم واگذاری طرح های احیا و مرمت تاریخی به بخش خصوصی پرداخت و گفت: بناهای تاریخی زیادی در استان و شهر کرمان وجود دارد که به نحوی فراموش شده اند و با احیای آنها می توان گردشگری استان را رونق داد و این امر با همکاری بخش خصوصی و NGO ها با میراث فرهنگی و همچنین شهرداری تحقق پیدا خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه همواره با سرعت و بهسازی آثار و ابنیه های تاریخی موافق بوده و تاکنون بیشتر وقت‌مان را برای این‌ کار گذاشتیم و اکنون در این زمینه حمایت‌های خود را ادامه خواهیم داد اظهار داشت: باید با ورود بخش خصوصی در این زمینه، بیشترین بازدهی را پیدا کنیم.
وی با بیان این مطلب که دلسوزی تنها در خصوص احیا و مرمت بناهای تاریخی کافی نیست افزود: بناهای تاریخی علاوه بر دلسوزی به همکاری و تخصیص اعتبار کافی برای کل مجموعه میراث فرهنگی نیز نیاز دارند و باید حساب خاصی تحت نظارت میراث وجود داشته باشد تا کسانی که دوستدار کمک و احیا و مرمت آثار باستانی هستند  بتوانند از این طریق کمک کنند و حتی معتقدیم می توان هر کدام از بناها را در اختیار یک NGO قرار داد تا مدیریت احیا و ساخت بنای تاریخی با نظارت میراث فرهنگی و در ادامه حمایت بخش عمرانی استانداری محقق شود.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3196
اخبار مرتبط
نظرات شما