• سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد

سرمایه‌گذاری هواپیمایی ماهان در بناهای تاریخی کرمان‌

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از حضور مشاوران اقتصادی شرکت هواپیمایی ماهان در بناهای تاریخی این استان به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری خبر داد.

فریدون فعالی در حاشیه بازدید مشاوران اقتصادی شرکت هواپیمایی ماهان از بناهای تاریخی استان کرمان اظهار کرد: این مشاوران ایرانی و خارجی برای به انجام‌رساندن مسوولیت‌های اجتماعی در حوزه گردشگری از باغ موزه هرندی، خانه اوشیدری، خانه بانک‌توکلی و لطفعلی‌زاده کرمان، باغ شاهزاده و خانه هنرمند ماهان، ارگ راین، خانه عامری و کارخانه حناسایی بم و عمارت موسی‌خانی شهربابک و ... بازدید کردند.
وی افزود: مرمت و احیای بناهای تاریخی، ماندگاری گردشگران، ظرفیت‌سازی در حوزه گردشگری، تعریف محورهای جدید گردشگری و همچنین کمک به افزایش ظرفیت اشغال هتل‌ها از دیگر اهداف این بازدید بوده ‌است.
فعالی به منطقه ثبت جهانی شهداد اشاره کرد و گفت: بیشترین سرمایه‌گذاری شرکت هواپیمایی ماهان در منطقه شهداد بوده که خوشبختانه این شرکت در این زمینه موفق عمل کرده و مشاوران شرکت مذکور در تلاش هستند که این تجربه را به دیگر مناطق استان تسری دهند.
وی بیان کرد: با توجه به وجود بناهای منحصربه فرد تاریخی در استان کرمان و نبود اعتبارات کافی در حوزه مرمت این بناها، بهترین گزینه برای حفظ و احیای این بناها استفاده از بخش خصوصی قدرتمند است که خوشبختانه در استان کرمان این ظرفیت خوب وجود دارد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان تاکید کرد: تعداد زیادی از بناهای تاریخی این استان آماده سرمایه‌گذاری از سوی معین‌های اقتصادی و بخش خصوصی و حتی دستگاه‌های دولتی هستند که در این مسیر اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با آنها همکاری خواهد کرد.
وی افزود: استان کرمان دارای هفت اثر ثبت جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و 7000 اثر شناخته شده است که هرکدام از این آثار می‌توانند جاذبه‌ای برای سوق دادن گردشگران به سوی استان کرمان باشند.
فعالی در پایان خاطرنشان کرد: از معین‌های اقتصادی و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درخواست می‌شود برای حفظ و احیای و همچنین سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی کرمان پیش‌قدم شوند.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3345
اخبار مرتبط
نظرات شما