• سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ -
  • 21 سپتامبر 2021
معاون شهردار کرمان خبر داد:

راه‌اندازی خط «گردشگری شهری» در کرمان

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از راه‌اندازی خط گردشگری شهری با استفاده از اتوبوس گردشگری در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

محمد جهانشاهی در نشستی که با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری و نمایندگانی از سازمان حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری و شهرداری‌های مناطق یک و پنج برگزار شد، با تأکید بر فعالیت‌های خلاقانه با استفاده از ظرفیت‌های شهر و شهرداری کرمان گفت: شهر کرمان از مقاصد قدیمی گردشگران داخلی و خارجی است که با توجه به برکتِ وجود معنوی سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌عنوان یک ارزش معنوی دیگر به این شهر، باید با آینده‌پژوهی، اتفاقات مطلوبی در شهر کرمان رقم بزنیم تا شهروندان کرمان با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها، از لحاظ مادی و معنوی منتفع شوند.
وی افزود: خوشبختانه براساس تجربیات سال‌های گذشته، نوروز امسال نیز اتوبوس گردشگری با شیوه‌ای جدید راه‌اندازی شد که مورد استقبال شهروندان و گردشگران قرار گرفت.
معاون شهردار کرمان با بیان اینکه مقرر شده خط ویژۀ گردشگری شهری به‌صورت دائمی در شهر کرمان راه‌اندازی شود، به برند گردشگری شهری «Hop Of Hop On» که در شهرهای مختلف دنیا ازجمله پاریس، لندن، رم، بارسلونا، ملبورن، مادرید، آتن، دبی، وین وغیره فعالیت می‌کند، اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود اتوبوس گردشگری از یک‌سو و وجود عناصر مختلف گردشگری شهری ازسوی دیگر، باید با همکاری سایر سازمان‌های مربوط در شهرداری کرمان، نسبت به راه‌اندازی خط ویژۀ گردشگری شهری در کرمان تلاش کنیم.
لازم به ذکر است؛ در ادامۀ این نشست نمایندگان سایر سازمان‌های مربوط نظرات خود را درخصوص این طرح ارایه کردند و در ادامه، مقرر شد با بازدید میدانی از مسیر ویژۀ گردشگری شهری کرمان، نسبت به رفع موانع مختلف و اجرای پارکینگ‌های مسیر اقدام شود.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3381
اخبار مرتبط
نظرات شما