• یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021
با اعتبار ۲۰۲ میلیارد تومان؛

۳ پروژه صنعت برق در استان کرمان به بهره‌برداری رسید

در قالب هفته دوازدهم پویش هر هفته الف _ ب _ ایران و افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق، سه پروژه برق در استان کرمان با اعتبار ۲۰۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

در  قالب هفته دوازدهم پویش هر هفته الف _ ب _ ایران و افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در استان‌های مازندران، کهکیلویه و بویراحمد، اردبیل، بوشهر و کرمان در ارتباط تصویری آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با وزیر نیرو، سه پروژه صنعت برق استان کرمان با اعتبار 202 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
این پروژه‌ها شامل نیروگاه مقیاس کوچک 8 مگاواتی ایثارگران کوهبنان، پست موقت 132/20 کیلوولت جبالبارز جیرفت و کلیدخانه 230 کیلوولت پاریز شرکت صنایع مس ایران است که زمینه بهبود کیفیت برق مشترکان، تامین برق پایدار و کاهش تلفات برق را فراهم می‌کنند.
حمیدرضا حبیبی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان در این آیین به نیاز استان برای توسعه زیرساخت‌ها از جمله آب و برق با توجه به فعالیت‌های صنعتی و معدنی اشاره داشت.
وی بیان کرد: کلیدخانه 230 کیلوولت پاریز شرکت صنایع مس ایران در سیرجان با سرمایه‌گذاری 110 میلیارد تومانی بخش خصوصی، نیروگاه مقیاس کوچک 8 مگاواتی ایثارگران کوهبنان با اعتبار 80 میلیارد تومان بخش خصوصی و پست موقت 132/20 کیلوولت جبالبارز جیرفت با اعتبار 12 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده‌اند.
وزیر نیرو نیز در این آیین، نقش تامین انرژی در استان پهناور کرمان با توجه به ظرفیت‌های وسیع و خدادادی استان در صنعت و معدن را حائز اهمیت دانست.
رضا اردکانیان همچنین به تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌های اخیر برای تامین انرژی برق و آب استان از طریق شیرین‌سازی آب دریا و سایر حوزه‌ها پرداخت و ابراز امیدواری کرد با اصلاح شیوه‌های مصرف آب و انرژی، حیت پایدار استان کرمان تضمین باشد.
به گفته وزیر نیرو طی سال جاری 65 طرح با اعتبار 15 هزار میلیارد تومان در حوزه صنعت آب و برق کشور افتتاح شده و تا پایان سال 290 طرح با حجم سرمایه‌گذاری 64 هزار میلیارد تومان به مدار بهره‌برداری می‌آیند.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3508
اخبار مرتبط
نظرات شما