• یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021
معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان خبر داد:

تهیۀ مطالعات جامع ساختار فضایی محله‌ها

معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان، از به‌روزرسانی و تهیۀ مطالعات جامع ساختار فضایی محله‌ها در راستای اجرای دستورالعمل محله‌بندی و منطقه‌بندی ابلاغی وزارت کشور در جهت توزیع عادلانۀ واحدهای خدمت‌رسان مناطق خبر داد.

مریم ایلاقی‌حسینی گفت: مطالعات مربوط به به‌روزرسانی نقشۀ منطقه‌بندی و محله‌بندی جهت توزیع عادلانۀ سطوح خدمت‌رسان مناطق شهرداری در حال انجام است و بر این اساس، تعداد مناطق شهری کرمان افزایش خواهد یافت.
وی افزود: در حال حاضر، منطقه‌بندی شهرداری مربوط به طرح جامع مصوب سال 1364 است که بر اساس پنج منطقۀ مشخص‌شده بر پایۀ مطالعات جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی وغیره آن زمان اعمال شده است.
معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان خاطرنشان کرد: معاونت شهرسازی و معماری در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، با استفاده از این فرصت اقدام به انتخاب مشاور ذی‌صلاح و انعقاد قرارداد جهت تهیۀ طرح نقشه منطقه‌بندی و محله‌بندی شهر کرمان و بازتعریف مرز محله‌های تاریخی و با هویت شهر کرمان و همچنین شناسایی و مستندسازی محله‌های بافت میانی و جدید شهر کرده است.
ایلاقی‌حسینی بیان کرد: اهمیت تهیۀ مطالعات منطقه‌بندی و محله‌بندی در تسهیل خدمت‌رسانی متوازن و نظارت و کنترل مدیریت شهری به همۀ محله‌ها و شناسایی پتانسیل‌های کالبدی، اجتماعی و اقتصادی محله‌هاست.
وی افزود: کمک به برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای تهیۀ طرح‌های توسعۀ شهری، تسهیل در تعریف پروژه‌های موضعی و موضوعی با توجه به کمبودها و ظرفیت‌های هر محله و فراهم کردن زمینۀ افزایش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری از دیگر کارکردهای تهیۀ مطالعات منطقه‌بندی و محله‌بندی است.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3526
اخبار مرتبط
نظرات شما