• پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ -
  • 23 سپتامبر 2021

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ -
  • 23 سپتامبر 2021
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد

«شهرک‌های صنعتی» از خاموشی معاف شدند

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از معافیت شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی برق برمبنای مصوبه شانزدهم تیرماه هیات‌وزیران خبر داد.

فتحعلی محمدزاده افزود:‌ این مصوبه از همان تاریخ ابلاغ‌شده برای دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به‌ویژه شرکت‌های برق منطقه‌ای ‌و توزیع برق لازم‌الاجرا بوده و در حال اعمال است. وی گفت:‌ این مهم با توجه به مصرف اندک برق در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها نسبت به صنایع بزرگ، اشتغال‌زایی زیاد و استقرار تعداد زیادی واحد  صنعتی درحال بهره‌برداری با تدبیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌منظور صیانت از ظرفیت‌های اقتصادی در آنها، حفظ روند تولید و تامین معیشت مردم مصوب شده است.
محمدزاده افزود: به‌جز اندک خاموشی‌های برخی از شهرک‌های صنعتی در بعضی استان‌ها که آن هم به‌دلیل بی‌اطلاعی مسوولان آن استان بوده، برق همه صنایع مستقر در شهرک‌ها وصل است و فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی آنها ادامه دارد و بر اجرای مصوبه نظارت می‌شود. معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به برخی آمارها، گفت: سال گذشته سهم مصرف برق صنعتی کشور ۱۰۴میلیون و ۲۹۶هزار مگاوات بود که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۹درصدی داشته است. محمدزاده افزود: از کل برق تولیدی کشور در سال گذشته، ۳/ ۳۶درصد در بخش صنعت مصرف شد.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3643
اخبار مرتبط
نظرات شما