• یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021
ادامه روند ریزشی «دلار» و «طلا»؛

«بورس» رکورددار بازارهای این هفته

بورس در ادامه روند صعودی هفته گذشته، این هفته هم تنها بازار سودده میان چهار بازار مالی شده است. سه بازار دلار، سکه و طلا نیز به ترتیب بیشترین زیان را برای سهامدارن خود به جا گذاشتند.

به نظر می‌رسد بورس طی هفته‌های اخیر روند تعادل هفته گذشته را ادامه می‌دهد. بررسی بازدهی هفتگی بازارها نشان می‌دهد که این هفته هم دوباره فقط بازار سرمایه رشد کرد و دیگر بازارها با افت ارزش مواجه شدند.
بورس
شاخص کل بورس این هفته ۲۳ هزار و ۴۵۵ واحد افزایش یافته که نشان می‌دهد این بازار ۱٫۸ درصد رشد کرده است.
براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل پایان هفته قبل روی سطح یک میلیون و ۲۸۲  هزار واحدی قرار داشته اما پایان این هفته به سطح یک میلیون و ۳۰۵ هزار واحدی رسیده.
دلار
قیمت دلار درهفته سوم تیر ماه ۳۲۰ تومان افت کرد.
طبق نرخ‌های اعلامی صرافی ملی، قیمت دلار آمریکا در پایان هفته منتهی به ۱۷ تیر روی نرخ ۲۵ هزار و ۱۹ تومانی بود. در این هفته افت ۱٫۲ درصدی این اسکناس را به کاننال ۲۴ هزار تومانی بازگرداند.
سکه
هر عدد سکه امامی در هفته اخیر یک درصد افت کرد.
براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه طرح جدید در پایان هفته قبل ۱۰ میلیون و ۷۱۱ هزار تومان بود.
در این هفته با ۱۱۳ هزار تومان افت به نرخ ۱۰ میلیون و ۵۹۸ هزار تومان رسید.
طلا
طلای ۱۸ عیار این هفته هم مثل هفته گذشته کم‌نوسان‌ترین بازار شد و فقط پنج هزار تومان کاهش قیمت داشت.
قیمت طلای ۱۸ عیار در پایان هفته قبل یک میلیون و ۶۴ هزار تومان بود. در این هفته افت منفی ۰٫۴ درصدی داشت و به نرخ یک میلیون و ۵۹ هزار تومان رسید.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3662
اخبار مرتبط
نظرات شما