• پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ -
  • 23 سپتامبر 2021

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ -
  • 23 سپتامبر 2021
با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور؛

ساختمان دادرسی مالیاتی کرمان افتتاح شد

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور،ساختمان دادرسی مالیاتی کرمان افتتاح شد.نایب رئیس اتاق کرمان در آیین گشایش این مرکز گفت: افتتاح ساختمان دادرسی مالیاتی کرمان به عنوان مکانی مناسب مودیان مالیاتی به بهبود فضای کسب و کار استان کمک می کند.


جلیل کاربخش، در آئین افتتاح ساختمان دادرسی مالیاتی استان با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور و مدیرکل امور مالیاتی استان، افزود: مطالبه راه اندازی این ساختمان، از سوی بخش خصوصی در ابتدای سال 1397 با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد وقت در کرمان مطرح شد زیرا محل سابق برگزاری هیات های حل اختلاف مالیاتی شایسته مودیان مالیاتی نبود.
 وی با قدردانی از پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و سلمانی مدیرکل امور مالیاتی استان برای پیگیری راه اندازی این مجموعه تصریح کرد: بر اساس ابلاغ قانون اصلاحیه مالیات بر ارزش افزوده که به تازگی مطرح شده، از این پس دادرسی مالیاتی از سازمان مالیاتی منفک خواهد شد و نیاز به چنین ساختمانی ضروری بود. کاربخش، اظهار کرد: قرار است در 12 دی ماه 1400 تشکیلاتی با عنوان اداره دادرسی مالیاتی، موازی با ادارات کل امور مالیاتی و اموراقتصاد و دارایی استان راه اندازی شود و فعالیت خود را آغاز کند.

در ادامه این آئین رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، راه اندازی این ساختمان برای دادرسی مالیاتی را در شان مدیران اجرایی و مودیان مالیاتی عنوان کرد و گفت: بعد از پنج سال پیگیری، اصلاح قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده به تصویب رسید و به دولت ابلاغ شد که می تواند به تعیین تکلیف و بهبود شرایط در اختلافات مالیاتی کمک کند. محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به تصویب اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده خاطرنشان کرد: در قانون جدید، دستگاه قضایی می تواند از بین قضات یا حقوقدانان توانمند مالیاتی نماینده ای را در هیات های حل اختلاف داشته باشد که استفاده از افراد زبده و خبره ظرفیت جدیدی برای رسیدگی به اختلافات مالیاتی است.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس این قانون از یک هفته قبل مودی مالیاتی می تواند به سامانه و جزئیات پرونده خود دسترسی داشته باشد. پورابراهیمی، تصریح کرد: اصلاحات جدید قانون کفایت نمی کند و نیازمند اصلاحات جدیدتری خواهیم بود که در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری افزود: از سال 97 تا 99 به طور متوسط میزان وصول مالیات استان 40 درصد افزایش داشته اما میزان وصول مالیات از اصناف به طور متوسط 20 درصد کمتر بوده که نشان دهنده رعایت انصاف از سوی اداره کل امور مالیاتی است.
پورابراهیمی، ادامه داد: رشد وصول مالیات استان کرمان به دلیل وصول مالیات های فراری گذشته و گسترش فعالیت های اقتصادی بوده و ما هر روز شاهد توسعه فعالیت های صنعتی در استان هستیم. وی با تاکید بر اینکه باید مالیات بر بنگاههای تولیدی را کم کرد و مالیات بر اشخاص را در نظر گرفت، تصریح کرد: امسال میزان نرخ مالیات عملکرد از 25 درصد به 20 درصد کاهش یافته که هم انگیزه های فرار مالیاتی را کاهش می دهد و هم به نفع بنگاههای اقتصادی است

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان نیز در ادامه این آئین گفت: این ساختمان با هزینه 7 میلیارد و 600 میلیون تومان احداث شده که از همکاری و همراهی دادگستری، اتاق های اصناف، تعاون و اتاق بازرگانی کرمان در این زمینه قدردانی می کنم. محمد سلمانی افزود: قرار شده هیات های حل اختلاف مالیاتی از هفته آینده در ساختمان جدید نشست های خود را هر روز کاری از ساعت 16 الی 20 برگزار کنند. گفتنی است ساختمان دادرسی مالیاتی کرمان در خیابان شهید دادبین کرمان نبش کوچه شماره 21 دایر شد.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3691
اخبار مرتبط
نظرات شما