• سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021
در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با استعفای شهردار کرمان موافقت شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، متن موافقت اعضای شورا با استعفای شهردار کرمان، قرائت و اعلام شد سیدمهران عالم‌زاده، تا چهاردهم مردادماه، پایان دورۀ شورای پنجم، به مسئولیت خود به‌عنوان شهردار کرمان ادامه خواهد داد.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان، سوم مردادماه در نشست عمومی شورا، ضمن تشکر از زحمات شهردار و همکاران وی در شهرداری، بیان کرد: به‌رغم همۀ مشکلات و تنگناهایی که طی چهار سال اخیر در کشور و شهر ما وجود داشته، اعضای پنجمین دوره از شورای شهر، نمرۀ قبولی بالایی به شهرداری کرمان می‌دهند و اظهار رضایت خود را از اقدامات و تلاش‌های شهرداری در چهار سال گذشته اعلام می‌کنند.
محمد فرشاد افزود: بسیاری از برنامه‌های ارائه‌شده به شورا و انتظارات شورای پنجم از شهرداری کرمان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیرساختی و عمرانی و رسیدگی به امور ارباب‌رجوع برآورده شده است.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه شهردار محترم، منتخب شورای پنجم بوده، وظیفۀ خود می‌دانیم که به استعفای ایشان رسیدگی کرده و با توجه به اصرار ایشان بر استعفا، موافقت خود را با این تصمیم اعلام می‌کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان اینکه در دورۀ پنجم شورا افرادی متخصص، باتجربه و دلسوز حضور داشتند، اعلام کرد: اعضای شورای پنجم تا چهاردهم مردادماه در خدمت شهروندان هستند و در مدت باقی‌مانده مانند گذشته به وظایف قانونی خود براساس عهدی که با مردم دارند، عمل می‌کنند.
فرشاد خاطرنشان کرد: روال نهادهای قانون‌گذاری این است که مسئولیت‌ها و مصوباتی به دورۀ بعد واگذار می‌شود و اعضای شورای بعدی حق دارند براساس نظر خود این مصوبات را بررسی کرده و طبق خیر و صلاحی که می‌دانند، مصوبات را لغو یا اجرا کنند.
وی بیان کرد: دهم مردادماه آخرین جلسۀ شورای عمومی دورۀ پنجم تشکیل خواهد شد و به اعضای منتخب شورای ششم نیز پیشنهاد دادیم برای هم‌اندیشی و تعامل بیشتر، در این جلسه حضور داشته باشند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به اینکه اعضای منتخب شورای ششم از صبح چهاردهم مردادماه کار خود را رسماً آغاز می‌کنند، افزود: ره‌آورد و بازخورد موفقیت شورا به شهر و شهروندان برمی‌گردد و برای اعضای محترم شورای ششم آرزوی موفقیت داریم.
فرشاد تأکید کرد: از اعضای منتخب شورای ششم تقاضا داریم از ابتدای شروع به‌کار، نسبت به انتخاب سرپرست یا شهردار جدید اقدام کنند.
در این جلسه همچنین روسای کمیسیون‌های «برنامه، بودجه و منابع پایدار»، «شهرسازی و معماری» و «عمران و حمل‌ونقل شورا» به بیان مصوبات کمیسیون‌های مربوط پرداختند.
پس از بررسی چند مورد تملک املاک مسیری شهروندان، اعضای شورا بر اصلاح فرمت توافق‌نامه درخصوص املاک مسیری توسط شهرداری تأکید کردند.
علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورا با اشاره به مکاتبۀ شهرداری درخصوص تملک ملک مجاور مسجد قائم(عج) جهت الحاق به این مسجد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مبلغ دو میلیارد ریال در سال 1387 و مبلغ یک‌ونیم میلیارد ریال در سال 1391 ازسوی استانداری به حساب شهرداری جهت تملک ملکی برای گسترش مسجد قائم(عج) واریز شده، شهرداری پیشنهاد داده درخصوص تنظیم توافق‌نامه به نرخ زمان ارزیابی املاک اقدام شود.
درنهایت مقرر شد جهت تملک ملک مذکور، نرخ زمان واریز وجه از استانداری به شهرداری محاسبه شود.
رامین ارجمندکرمانی، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا بیان کرد: با توجه به کمبود پارکینگ در سطح شهر و محقق نشدن ساخت پارکینگ‌های طبقاتی، شهرداری بنا به درخواست شورا، راهکارهایی براساس تأمین پارکینگ‌های عمومی و اصلاح ضوابط هشت‌گانه ارائه کرده است.
در ادامه، پیشنهادات شهرداری درخصوص تأمین پارکینگ‌ مطرح شد و پس از بررسی و اعلام نظر اعضا، با اصلاحات جزیی به تصویب رسید.
نایب‌رییس شورا، همچنین با اشاره به اینکه شورا از شهرداری خواسته مسایل مرتبط با حفظ درختان سطح شهر را قانونمندتر تعریف کند، یادآور شد: شهرداری نیز دستورالعملی درخصوص برنامۀ کنترل و حفظ درختان موجود در فرایند صدور پروانۀ ساختمانی را ارسال کرده که در کمیسیون مصوب شده است.
سپس، رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا نیز با اشاره به اینکه شورا پیش از این، با آزادسازی اتوبوس‌های فرسوده به تعداد 30 و 14 مورد در دو نوبت موافقت کرده است، خاطرنشان کرد: اخیراً نیز شهرداری 10 مورد دیگر از اتوبوس‌های فرسوده را معرفی کرده که با توجه به بازسازی و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان و اضافه شدن 80 دستگاه اتوبوس شامل 60 اتوبوس بازسازی‌شده و 20 اتوبوس نو خریداری‌شده، مشکلی برای حمل‌و‌نقل عمومی شهر ایجاد نمی‌شود؛ بنابراین، با درخواست شهرداری درخصوص آزادسازی 10 دستگاه اتوبوس فرسوده موافقت شد.
محمدجواد کامیاب افزود: تلاش شهرداری کرمان در این دوره در راستای بازسازی 60 دستگاه اتوبوس و خرید20 دستگاه اتوبوس نو با وجود شرایط اقتصادی کشور، بسیار ارزشمند و شایستۀ تقدیر است.
گفتنی ا‌ست؛ در این نشست، اعضای شورای پنجم، ضمن قدردانی از زحمات چهارسالۀ شهردار کرمان، اعلام کردند با توجه به پایان دورۀ شورای پنجم و اصرار بر استعفا توسط شهردار محترم، با استعفای ایشان موافقت می‌شود، ضمناً مقرر شد سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، تا پایان دورۀ شورای پنجم انجام وظیفه کند.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3737
اخبار مرتبط
نظرات شما