• سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021
معاون قضایی دادستان کل کشور مطرح کرد؛

عملکرد بدون شائبه وزارت صمت در اجرای مزایده‌ محدوده‌های معدنی

معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست بررسی نحوه تداوم طرح مزایده سراسری محدوده های معدنی، با تقدیر از عملکرد وزارت صمت در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، بر اقدامات بدون شائبه این وزارتخانه در جریان اجرای این طرح تأکید کرد.

سعید عمرانی در این نشست که با حضور وزیر، معاونان و جمعی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای عمل به تکالیف قانونی در اجرای ماده 10 قانون معادن و همچنین بند «ط» تبصره 18 قانون بودجه سال 1400را بدون شائبه عنوان کرد و افزود: در تمامی دوران مسئولیت تلاش نمودیم بیشترین همراهی و همکاری را در راستای ارتقای شاخص های تولید کشور با مدیران وزارتخانه برقرار نموده و موانع فعالیت و تلاش آنان را مرتفع سازیم.
رئیس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه با اشاره به سلامت، پاک دستی و عملکرد مطلوب وزیر صمت در طول دوران تصدی این مسئولیت خاطرنشان کرد: ضمن تأکید بر عدم ابطال و یا لغو مزایده های مربوط به اجرای مزایده سراسری شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور، به زودی شاهد تداوم روند اجرای مزایده ها پس از انجام برخی هماهنگی ها و تعاملات بین دستگاهی در حوزه های اجرایی و نظارتی خواهیم بود.
وی نظرات و دیدگاه های عنوان شده در این نشست را از سر دلسوزی و دغدغه مندی نسبت به مصالح عمومی کشور دانست و افزود: متاسفانه ردپای برخی فضاهای سیاسی و افراد در سایه حوزه های اقتصادی در ایجاد چالش هایی نظیر آنچه که در پیرامون اجرای طرح فعال سازی معادن دیدیم، وجود دارد.
عمرانی در پایان با اشاره به تقطیع صحبت هایش در خصوص اجرای این طرح، تصریح کرد: در نامه اخیر خود به وزیر صمت تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا مانع ایجاد خدشه در عملکرد وزارت صمت در جریان اجرای مزایده سراسری محدوده های معدنی در افکار عمومی شویم.
استقبال افراد دارای صلاحیت فنی و مالی از مزایده شش هزار محدوده معدنی
وزیر صمت در نشست « بررسی نحوه تداوم مزایده سراسری محدوده های معدنی» با تأکید بر اجرای تمامی مراحل مزایده سراسری محدوده های معدنی به صورت شفاف و قانونی، از تکمیل اجرای این طرح بزرگ در آینده نزدیک با افزایش تعاملات بین دستگاهی خبر داد.
علیرضا رزم حسینی اجرای این طرح را در راستای اجرای تکالیف قانونی وزارت صمت و همچنین تأکیدات مقامات عالی نظام عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اجرای این طرح بزرگ به صورت کاملا شفاف و قانونی در جریان است و با استقبال بسیار خوب افراد دارای صلاحیت فنی و مالی همراه شده است.
وی با اشاره به برخی ابهامات ایجاد شده در خصوص اجرای این طرح بزرگ، گفت: از روز اول اجرای مزایده سراسری شش هزار محدوده معدنی، حجم عظیمی از سنگ اندازی ها، کم لطفی ها و مانع تراشی ها در مسیر اجرای آن را پیش بینی می کردیم و با علم به گستردگی هجمه سازی ها علیه این طرح عدالت گستر نسبت به اجرای آن اقدام نمودیم.
وزیر صمت ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره از حضور و همراهی کلیه نهادهای نظارتی در مسیر اجرای طرح ها و فرایندهای اقتصادی این وزارتخانه استقبال نموده است و در خصوص اجرای طرح فعال سازی معادن نیز براساس نظرات اعلامی مسئولان دستگاه قضایی هیچگونه شائبه ای متوجه این وزارتخانه نبوده و نیست.
رزم حسینی از وجود برخی غرض ورزی های سیاسی و جریان سازی های رسانه ای علیه این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی صحنه آرایی های مخرب رسانه ای، آگاهانه و یا نا آگاهانه، کاهش اعتماد مردم نسبت به نظام را در پی دارد.

وی در پایان با تقدیر از تعاملات و همراهی های دستگاه قضایی در مسیر رشد تولید کشور، تکمیل هرچه سریع تر فرایند اجرایی طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور را با افزایش تعاملات بین دستگاهی خواستار شد.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3739
اخبار مرتبط
نظرات شما