• سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021
«حامد حسینخانی» جایگزین محمدعلی گلابزاده شد؛

معرفی مدیر جدید بنیاد ایران‌شناسی شعبه کرمان

در مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و تعدادی از اساتید و پیشکسوتان حوزه فرهنگ و ادبیات استان کرمان، با تجلیل از تلاش‌های سی‌ساله استاد محمدعلی گلاب‌زاده، دکتر حامد حسینخانی به عنوان مدیر جدید بنیاد ایرانشناسی شعبه کرمان معرفی شد.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، استان کرمان را از استثنائات و نقاط درخشان تمدن ایرانی-اسلامی توصیف کرد و گفت: از هر دوره تاریخی اثر و سندی در استان کرمان به جای مانده و این مطلب تعارف و گزافه نیست که کرمان‌شناسی در حقیقت ایران‌شناسی است.
وی، استان کرمان را از حیث آثار میراث فرهنگی، اسناد تاریخی، ایرانشناسی و فرهنگی دارای ارزش‌های بیشمار معرفی کرد که باید توسط مجموعه‌هایی چون مرکز کرمان‌شناسی حفظ و حراست شوند و بیان داشت: به نوعی کرمان‌شناسی را در قالب ایران‌شناسی با بال و پر بیشتری می‌بینیم.
معاون سیاسی استاندار کرمان با تبریک حضور حامد حسینخانی در مسئولیت جدید مرکز کرمان‌شناسی عنوان کرد: ایشان از سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی هستند و باید به توان این سرمایه کمک کرد.

محمدعلی گلاب‌زاده، این روز را از روزهای خوب زندگی خود دانست و گفت: امروز از روزهای خوبی است که انسان بعد از سی و چند سال فرزند خود را سامان می‌دهد.
وی ادامه داد: از بزرگترین اشتباهات در زندگی هر فرد این است که به فکر فرداهای دستاوردهای خود نباشد.
سی و چند سال قبل مجموعه‌ای در استان کرمان سامان داده شد و تا امروز توفیقاتی داشته که الگویی برای دیگر استان‌ها شد و هنوز هم ادامه دارد.
گلاب‌زاده عنوان کرد: سی سالگی مرکز کرمانشناسی را به نحو مطلوبی برگزار کردیم و در این مدت بیش از 340 عنوان کتاب در ارتباط با کرمان در مرکز کرمانشناسی به چاپ رسیده است.
دکتر حامد حسینخانی مدیر شعبه بنیاد ایرانشناسی در کرمان، فعالیت در حوزه پژوهشی اعم از جغرافیا و تمدن، آیین‌ها و ادیان، فرهنگ عامه، زبان و ادبیات، معماری، مشاهیر و نام‌آوران و غیره را از برنامه‌ها و قدم‌های پیش‌روی بنیاد ایران‌شناسی در مرکز کرمان عنوان کرد.
وی از ظرفیت غنی دانشگاهی استان و استادان و اندیشمندان توانمند آن نام برد و تاکید کرد که از ظرفیت‌های پژوهشی دانشگاه بیشتر باید استفاده کرد.
حسینخانی افزود: در حوزه آموزشی نیز جای کار برای بنیاد ایران‌شناسی وجود دارد و امیدواریم به زودی مقطع کارشناسی ارشد رشته ایران‌شناسی با همکاری مسئولان در دانشگاه کرمان نیز برقرار شود.
وی ادامه داد: ایران‌شناسی از رشته‌های تحصیلی کاربردی و کارآفرینی است که افق روشنی برای زمینه فعالیت و کار دانشجویان آن می‌توان دید.
مدیر جدید شعبه بنیاد ایرانشناسی در کرمان، تعامل با سازمان‌ها، نهادها و مراکز هم‌راستا با فعالیت بنیاد و ادامه مسیر تدوین و انتشار کتاب‌ها را از دیگر برنامه‌های کاری این مجموعه عنوان کرد.

 
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3741
اخبار مرتبط
نظرات شما