• سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ -
  • 26 اُكتبر 2021
در بازدید معاون وزیر کشور؛

مشکلات «خودروسازان بم» بررسی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور روز چهارشنبه در جریان بازدید از کارخانجات خودروسازی و واحدهای بزرگ قطعات منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم اعلام کرد که رفع مشکلات برخی خودروسازان این منطقه در دستور کار است و به‌زودی حل خواهد شد.

بابک دین پرست در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: در این سفر مشکلات واحدهای تولیدی استان بررسی و نتایج های بازدیدها  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری می شود.
وی بیان کرد: دومین هدف از این سفر بررسی آخرین وضعیت شیوع و انتقال بیماری کرونا در استان  کرمان از نظر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا است تا در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان کرمان این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد.
مهمترین مشکلات خودروسازان در بم
دین پرست بیان کرد: مهمترین بحث کارخانه خودروسازی کرمان موتور صدور مجوز برای پیش فروش بود که طی رایزنی با اعضای کمیته خودرو شرایطی اعلام شد تا طرح این موضوع در دستور کار قرار گیرد.
به گفته وی در صورت داشتن شرایط لازم توسط این شرکت خودروسازی و ارسال مستندات کمیته خودرو برای پیش فروش این کارخانه موافقت خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور تصریح کرد: کارخانه خودروسازی ریگان خودرو نیز علاوه بر مشکل گمرک و تعزیرات دارای یک پرونده قضایی بود که سعی خواهیم کرد با تشکیل کمیته ویژه‌ای طی یک هفته مشکلات بررسی و راهکار لازم برای خروج از آن پیدا شود.
وی ضمن اشاره به تولید اتوبوس توسط شرکت خودروسازی ریگان خودرو تاکید کرد: از آنجا که شهرداری تهران در ارتقای سطح کیفی اتوبوس های خود اقدام کرده است توافق شد محصولات این خودروسازی طی انعقاد قراردادی به شهرداری تهران واگذار شود.
تملک سرمایه هنگفت توسط بانک
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور درباره تعطیلی سه‌سالن شرکت قوای محرکه نیز گفت: بالغ بر  ۱۸۰۰ واحد در تملک شبکه بانکی داریم که ۶۰ درصد این واحدها غیرفعال هستند
وی بیان کرد: در این واحد تولیدی حداقل ۳۰ میلیون یورو یعنی بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده و امکانات و تجهیزات ارزشمندی وارد شده است.
دین پرست تاکید کرد: در مشارکت مدنی بانک عامل بعد از ۱۸ سال تجهیزات این شرکت را به تملک خود درآورده و این سرمایه هنگفت مملکت به همین سادگی بدون استفاده مانده است.
به گفته وی این واحد تولیدی طبق صحبت مسئولان اداره صنعت معدن و تجارت بالغ بر ۵۰۰ اشتغال می توانست ایجاد کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور گفت: در ستاد رفع موانع تولید پرونده مربوط به این واحد تولیدی به دستگاه قضایی ارجاع داده می شود و از دادستان کل می خواهیم در این قضیه ورود کند.
وی خاطرنشان کرد: با تمام عوامل و دست اندرکاران دخیل در این مشکل ایجاد شده مرتبط با این واحد تولیدی برخورد خواهد شد و  مشکل باید حتما حل شود.
۴۴ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۶  کارخانه خودروسازی وجود دارد.
از ۶ شرکت خودروسازی دو شرکت به صورت کامل تعطیل شده و دو شرکت دیگر به صورت نیمه فعال فعالیت می کنند؛ شرکت های کرمان موتور و مدیران خودرو در حال فعالیت هستند.
لینک کوتاه خبر: https://www.eghtesadkerman.ir/3747
اخبار مرتبط
نظرات شما