• یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ -
  • 26 سپتامبر 2021
مورد انتظارترین رویداد سال در حالی رخ می‌دهد که هارد فورک (انشعاب در بلاک چین) کاردانو آلونزو نزدیک به فعال شدن است. ورود قراردادهای هوشمند به شبکه کاردانو، اولین گام برای واژگونی بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود و اگر طبق انتظارات ارائه شود، با توجه به قابلیت‌های آن، ضربه بزرگی به فضای رمزنگاری وارد خواهد کرد.
اقتصاد کرمان:نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان برگزار شد. در ابتدای این نشست، علی عباسلو مدیرعامل مجتمع جهان فولاد سیرجان به تاریخچه فجهان پرداخت و گفت: این شرکت در سال 88 با یک میلیارد سرمایه تاسیس شده و هم‌اکنون با سرمایه 4 هزار میلیارد تومانی در آستانه عرضه اولیه در فرابورس قرار دارد.
طلا در عبور از مرز 1820 دلار ناکام ماند. برخی تحلیل‌گران معتقدند قیمت طلا باید نزدیک 2000 دلار باشد و کمتر از حد برآورد شده است. جلسه آتی سیاست پولی فدرال احتمالا برای طلا تعیین‌کننده است.
فیس بوک اخیرا یک برنامه ای را ارائه داد که می توانید از این طریق به صورت مجازی جلسات کاری برگزار کنید. فیس بوک می خواهد شما را - به نوعی - با واقعیت مجازی گرد هم آورد. این شرکت«Horizon Workrooms» را راه اندازی می کند که یک برنامه VR با هدف اختراع مجدد فضاهای اداری مجازی است.
هفته‌نامه اکونومیست در شماره جدید خود قدرت گرفتن طالبان و خروج تحقیرآمیز آمریکا را یک دلگرمی بزرگ برای بنیادگرایان اسلامی نقاط مختلف جهان دانسته و در تیتر جلد خود پرسیده است «نقطه بعدی جهاد جهانی کجاست؟».
این هفته هم مثل هفته‌های گذشته هر چهار بازار طلا، سکه، دلار و بورس سودده بودند.در میان این بازارها در هفته ابتدایی شهریورماه، «دلار» پربازده‌ترین و «سکه» کم‌بازده‌ترین بازار بوده است.
صفحه 1