• شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 19/09/2020

گزارش؛

بازدهی بازارها از ابتدای سال تاکنون چقدر بوده است؟

حدود ۹ ماه از سال جاری گذشته و در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که طلا با اندک رشد قیمتی و سکه و دلار بدون تغییر قیمتی همراه بوده‌اند.

بورس پربازده‌ترین مکان سرمایه‌گذاری از ابتدای سال جاری بوده است.

با گذشت تقریبا ۹ ماه از سال ۱۳۹۸، آمارها نشان می‌دهد تا به امروز مورخ ۲۲ آذر ماه، تنها جایی که برای سرمایه‌گذاران می‌توانسته سودده باشد بازار سهام و تا حدودی طلا بوده است.

حدود ۹ ماه از سال جاری  گذشته و در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که طلا با اندک رشد قیمتی و سکه و دلار بدون تغییر قیمتی همراه بوده‌اند.

بورس

بازار سهام از ابتدای سال تا به امروز با رشد ۹۰ درصدی همراه بوده است. شاخص کل بورس در ابتدای سال جاری در سطح ۱۷۸ هزار واحد قرار داشت که با رشد ۹۰ درصدی بیش از ۱۶۰ هزار واحد افزایش یافت و در سطح ۳۳۹ هزار واحد قرار گرفت.

طلا

قیمت طلا از ابتدای سال تا به امروز با نوسان‌های زیادی همراه بوده که در نهایت بازدهی ۴٫۵ درصدی را طی این دوره به ثبت رسانده است.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد، با رشد ۴٫۵ درصدی از ۴۲۹ هزار تومان در ابتدای سال جاری به ۴۴۹ هزار تومان در امروز رسید.

کمترین میزان قیمت طلا از ابتدای سال جاری مربوط به ۲۷ تیر ماه و معادل ۳۹۳ هزار تومان بوده است.

 سکه

قیمت سکه بهار آزادی در ابتدای سال جاری نسبت به امروز تغییر محسوسی نداشته است.

قیمت هر سکه بهار آزادی که در ابتدای سال جاری چهار میلیون و ۳۹۴ هزار تومان بود با رشد اندک ۰٫۱ درصدی امروز به چهار میلیون و ۳۹۹ هزار تومان رسید.

کمترین میزان قیمت سکه بهار آزادی از ابتدای سال جاری مربوط به ۲۶ تیر ماه و معادل سه میلیون و ۸۹۴ هزار تومان بوده است.

دلار

تغییر قیمت دلار نیز همانند سکه در ابتدای سال جاری نسبت به امروز بدون تغییر بوده است.

قیمت دلار (در صرافی ملی) که در ابتدای سال جاری ۱۲ هزار ۸۹۰ تومان بود با رشد ۰٫۰۴ درصدی امروز در سطح ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفته است.

قیمت دلار در بهار امسال توانست روند صعودی را طی کند، به طوری که قیمت آن در اردیبهشت ماه در بالاترین سطح خود معادل ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان قرار گرفت.

اخبار مرتبط
نظرات شما