• جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ -
  • 25/09/2020

پورابراهیمی، خبر داد:

افتتاح فاز اول کارخانه فولاد راور در 22 بهمن ماه سال 98

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: امیدواریم با تامین مالی، شاهد افتتاح فاز اول کارخانه فولاد راور در 22 بهمن امسال به صورت رسمی باشیم که طرح تولید بریکت به میزان 120 هزار تن در سال را دارد و در ادامه با همکاری بانک و سهامداران و مجمع شرکت فولاد راور فاز بعدی ذوب و نورد این کارخانه نیز عملیاتی شود.

نشست مشترک دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل بانک تجارت برگزار و موضوعات مربوط به اجرای طرح های سرمایه گذاری که توسط این بانک باید تامین مالی شود، مورد بررسی قرار گرفت.
پورابراهیمی در این جلسه با تاکید بر ضرورت تسری در تامین مالی خارجی بخش تجهیزات پروژه فولاد راور بیان کرد: با توجه به سرعت و پیشرفت پروژه که هفته گذشته به صورت میدانی مورد بازدید قرار دادیم لازم است بانک عامل هر چه سریعتر موضوعات مربوط به تامین مالی پروژه را از فایسنانس خارجی انجام دهد تا تجهیزات مربوط به این پروژه وارد کشور شود تا برنامه زمانبندی برای اجرای پروژه داشته باشیم. 
وی با تشکر از تلاش های مدیرعامل بانک تجارت عنوان کرد: مدیریت استان همکاری خوبی برای طرح های اقتصادی دارد اما به دلیل اینکه اختیاراتش کامل نیست، نیازمندیم تصمیمات در مجموعه هیئت مدیری و کلان این بانک انجام شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه اعلام کرد: با تامین مالی برای پروژه شاهد افتتاح فاز اول آن در 22 بهمن امسال به صورت رسمی خواهیم بود که طرح تولید بریکت به میزان 120 هزار تن در سال را دارد و در ادامه با همکاری بانک و سهامداران و مجمع شرکت فولاد راور فاز بعدی ذوب و نورد هم عملیاتی شود.
دولت ابادی مدیرعامل بانک تجارت نیز در این خصوص بیان کرد: طی چند روز آینده آخرین اقدامات مربوط به تامین مالی برای خرید تجهیزات خارجی پروژه فولاد راور انجام خواهد شد و امیدواریم با همکاری بانک تجارت هر چه سریعتر شاهد این مسئله باشیم.
مدیرعامل کارخانه فولاد راور نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته گفت: امیدواریم با همکاری بانک تجارت و نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت برنامه زمانبندی این پروژه را که بخش اول آن در بهمن ماه سال جاری است، عملیاتی کنیم.
حسن زاده مدیرعامل شرکت جهاد نصر نیز در این دیدار با بیان گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده توسط این شرکت گفت:  خوشبختانه طرح های اقتصادی خوبی توسط این شرکت در استان به ویژه شهرستان کرمان در حال انجام است اما در خصوص اجرای پروژه کارخانه فولاد راور نیازمند حمایت جدی تر بانک تجارت هستیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما