• دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 17/05/2021

پورابراهیمی اهداف سفر همتی به استان کرمان را تشریح کرد؛

میزبانی فعالان اقتصادی کرمان از رییس کل بانک مرکزی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان گفت: بررسی مشکلات ارزی و تامین مالی بنگاه های اقتصادی مهمترین سرفصل های نشست رئیس کل بانک مرکزی با فعالان اقتصادی استان کرمان است.

دکتر "محمدرضا پورابراهیمی"در تشریح سفر دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان عنوان کرد: با توجه به موضوعات و مسائل مهم اقتصادی استان در ارتباط با تصمیمات بانک مرکزی و طی هماهنگی صورت گرفته با استاندار کرمان و اتاق بازرگانی، دعوت از رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان طی نامه ای کتبی هفته گذشته انجام و مقرر شد این سفر در پنج شنبه هفته جاری 14 شهریور ماه صورت گیرد.
وی در ادامه به اهداف این سفر اشاره داشت و افزود: دو مسئله مهم و اساسی در استان کرمان به عنوان دغدغه های مهم فعالان بخش اقتصادی محسوب می شود که یکی از آنها تسهیلات بانکی و تامین مالی در بخش های مربوط به معقوات بانکی، کشاورزی و ... است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین تامین مالی برای پروژه های اقتصادی جدید و سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی در سال جاری مهمترین موضوعاتی است که در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی کرمان با رئیس کل مرکزی بحث می شود.
پورابراهیمی تصریح کرد: در این نشست مسائل مرتبط با حوزه گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و غیره که با نظام بانکی دچار مشکل شدند از جمله نحوه تسیوه وام های کشاورزی صحبت و تصمیم‌ گیری خواهد شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع دوم دستور کار سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان، صادرات محصولات کشاورزی و معدنی استان است که در دو بخش تسویه تعهدات ارزی سال گذشته فعالان اقتصادی استان و توافق در خصوص نحوه بازگشت ارز ناشی از صادرات محصولات کشاورزی و معدنی استان در سال 98 مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
پورابراهیمی خاطر نشان کرد: دو سرفصل مهم جلسه در دو بخش ارزی و تامین مالی بنگاه های اقتصادی مهمترین مشکلات مسائل فعلی فعالان اقتصادی استان کرمان است که در نشست با رئیس کل بانک مرکزی بررسی می شود.
 
اخبار مرتبط
نظرات شما