• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

شهردار کرمان خبر داد

افتتاح تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر کرمان در دهه فجر

شهردار کرمان از افتتاح تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر در دهه فجر امسال خبر داد.سیدمهران عالم زاده گفت: در حال حاضر اولویت پروژه های شهری کرمان،تکمیل رینگ پیرامون شهر کرمان و آسفالت ریزی معابر شهر است.

وی درباره اجرای پروژه های تقاطع غیرهمسطح شهر کرمان گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکل مالی در مورد اجرای تقاطع های غیرهمسطح شهر کرمان نداریم و نه تنها به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بدهکار نیستیم بلکه بین ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان نیز از این قرارگاه طلب داریم که البته در صورت رسیدن صورت وضعیت های مالی این عدد تسویه خواهد شد.

شهردار کرمان با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید افزود: باید از مردم نجیب کرمان به دلیل برخی مزاحمت هایی که در اثر اجرای پروژه های تقاطع های غیرهمسطح به وجود آمده است، عذخواهی می کنیم و با تلاش شبانه روزی در این حوزه سعی داریم هرچه زودتر این پروژها را به اتمام برسانیم و در این راستا نیز ناگریز هستیم به دلیل اجرای پروژه های عمرانی برخی از مسیرها را مسدود کنیم که امیدواریم مردم نیز با صبوری در این راه به کمک ما بیایند.

عالم زاده درباره برخی مباحث مطرح شده در فضای مجازی پیرامون تخریب سردرب دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر کرمان به دلیل اجرای رمپ تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر گفت: اول باید به این نکته وجود داشت این که این طرح از قبل برنامه ریزی بوده ضمن آنکه باید توجه داشت که این رمپ بعد از سردرب دانشکده فنی شروع است و نه قرار است سردربی تخریب شود و نه خدشه ای به آن وارد خواهد شد.

شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود درباره نهضت آسفالت ریزی در شهر کرمان به عنوان دیگر اولویت های اجرایی شهرداری کرمان در سال جاری گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته است قرار است در قالب این نهضت یک میلیون و  ۸۳۰ هزار مترمکعب آسفالت ریزی طی یکسال در شهر کرمان صورت گیرد ک شاید با انعقاد تفاهمنامه با پیمانکار جدید این میزان آسفالت ریزی به بیش از ۲ میلیون مترمکعب نیز برسد.

وی درباره وضعیت نوسازی ناوگان اتوبوس رانی شهر کرمان نیز گفت: خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس را بعد از ۱۰ سال برای سیستم حمل و نقل شهری داریم ضمن آنکه بازسازی ۲۵ دستگاه اتوبوس دیگر را علاوه بر ۲۵ دستگاهی که سال گذشته انجام داده بودیم، را در دستور کار داریم که تلاش می کنیم تا پایان سال ناوگان توبوس رانی شهر کرمان به صورت کامل اورهال جدید شوند.

عالم زاده درباره پیاده راه شدن میدان ارگ کرمان نیز گفت: موضوع مناقصه پیاده راه شدن میدان ارگ کرمان دارای یکسری مشکلات بود که خوشبختانه این مشکلات رفع و قرار است این هفته بحث مناقصه اجرایی شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما