• شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 08/08/2020

در پی شهادت سردار سلیمانی؛

هیات دولت سه روز عزای عمومی اعلام کرد

هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای شهادت غرورآفرین نماد غیرت، مجاهدت و مقاومت اسلامی سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران، آزادگان و مستضعفان جهان تبریک و تسلیت گفت و سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

این اطلاعیه افزود: چهار دهه مجاهدت مخلصانه و مبارزه بی‌امان با تروریسم بین‌المللی، پاداشی کمتر از شهادت به دست ناپاک ترین افراد بشر و سردمدار تروریسم جهانی ندارد.
اطلاعیه هیات دولت عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران این اقدام تروریستی و ناجوانمردانه را شدیدا محکوم و به پیروی از رهبری معظم انقلاب اسلامی، سه روز عزای عمومی اعلام می‌کند.
صبح  جمعه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. 
اخبار مرتبط
نظرات شما