• یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
  • 17/01/2021

با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور صورت گرفت؛

افتتاح چند طرح صنعتی و کشاورزی در شهرستان زرند

معاون پارلمانی رییس جمهور در نخستین روز از دهه فجر با حضور در شهرستان زرند کارخانه روکش آریا لاستیک زرند را افتتاح کرد.

حسینعلی امیری در حاشیه افتتاح این کارخانه گفت: باید توجه ویژه به توان داخلی و سرمایه گذار داشته باشیم و افتتاح چنین کارخانه هایی نشان می دهد که می توان روی نیروی داخلی حساب ویژه ای کرد.

وی با برشمردن توانایی ها و ظرفیت های خوب شهرستان زرند ادامه داد: شهرستان زرند ظرفیت های بسیار زیادی دارد که در حال شکوفایی است و معتقدم این شهرستان می تواند یکی از قطب های مهم صنعتی جنوب شرق کشور به حساب آید.

برپایه این گزارش؛ کارخانه روکش آریا لاستیک با سرمایه گذاری ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی احداث شده است که زمینه اشتعال ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه سفر خود به شهرستان زرند اولین پایانه بسته بندی گل شاخه بریده در جنوب شرق کشور را افتتاح کرد.

برپایه این گزارش، این پایانه در مجتمع گلخانه علی آباد زرند احداث شده است که با ایجاد سامانه تولید وتوزیع انواع گل شاخه بریده در شهرستان زرند گلهای تولیدی منطقه جمع آوری و در سراسر کشور توزیع و بخشی از آن صادر می شود.

همچنین در این پایانه گلهایی که در منطقه تولید نمی شود از سراسر نقاط وارد و بین گل فروشی های منطقه توزیع می شود

به گزارش ایسنا، میزان سطح کشت گل شاخه برید در شمال استان کرمان ۱۵ هکتار است که ۱۵ میلیون گل شاخه بریده سالانه تولید می کنند گفتنی است ۱۰ میلیون آن در شهرستان زرند تولید می شود.

عباس سعیدی رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان نیز در مراسم افتتاح این پایانه گفت: در استان کرمان ۲۶۵۰ هکتار گلخانه وجود دارد که ۲۵۰ هکتار آن در شمال استان واقع شده است.

وی گفت: از این ۲۵۰ هکتار ۱۵ هکتار آن گل شاخه بریده با تولید۱۵ میلیون شاخه ، ۲۰ هکتار تولید گل آپارتمانی و مابقی آن زیرکشت سبزی و صیفی میباشد که سالانه ۴۵ هزار تن سبزی و صیفی در این گلخانه ها تولید می شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: پایانه ایجاد شده در مجتمع گلخانه ای علی آباد زرند با هزینه ۱۷ میلیارد ریال که ده  میلیارد آن از محل تسهیلات اشتغال زایی بوده ایجاد شده فعلا سالانه می تواند ۱۲ میلیون شاخه گل را بسته بندی کند و تا ۳۰ میلیون شاخه گل قابل افزایش می باشد.

اخبار مرتبط
نظرات شما