• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

پس از حواشی پرواز ماهان (مسیر کرمان-تهران) مطرح شد؛

رصد شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت محدودیت‌ها

به‌نظر می‌رسد با توجه به تحریم‌ها،‌ افزایش متوسط سن ناوگان هوایی کشور و کاهش بهره‌برداری از ناوگان شرکت‌های هواپیمایی نتوانسته‌اند همزمان با افزایش قیمت بلیت هواپیما، کیفیت خدمات را افزایش دهند. از طرف دیگر عدم رعایت سقف پذیرش مسافران در بعضی از پروازها سبب نارضایتی مسافران شده است. این اتفاق اخیرا درباره پرواز ماهان (مسیر کرمان-تهران) سبب بازتاب رسانه‌ای گسترده شد.

این در حالی است که طبق اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری این سازمان اقدام به صدور بخشنامه به شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت محدودیت ۶۰ درصدی در پذیرش مسافران کرده و از طریق بازرسان خود و با دریافت گزارش‌ها از فرودگاه‌های کشور، بر حسن انجام آن نظارت می‌کند.
تورج دهقانی زنگنه، تاکید کرد:از نظر ما این بخشنامه تا زمان اعلام لغو این محدودیت  از جانب وزارت بهداشت لازم‌الاجرا است.وی افزود: در شرایط فعلی اولویت صنعت هواپیمایی کشور حفظ، تداوم و رعایت الزامات کیفی و کمی ‌ارائه خدمات حمل‌ونقل هوایی در کشور است. ولی با مرتفع شدن شرایط غیرعادی کنونی که اکثر شرکت‌های هواپیمایی مطرح دنیا اقدام به قطع پروازهای خود به اکثر مقاصد پروازی و زمین‌گیر کردن ناوگان خود کرده‌اند و بازگشت به شرایط عادی، شرکت‌های هواپیمایی برای جبران خسارات دوره زمانی کنونی، در صورت تمایل به ادامه فعالیت در صنعت ناگزیر به ارتقای کمی‌ و کیفی خدمات خود خواهند بود.
اخبار مرتبط
نظرات شما