• دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ -
  • 13/07/2020

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از برنامه های هفته دولت خبر داد؛

افتتاح 654پروژه با اعتبار 16 هزار میلیارد تومان در استان کرمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از افتتاح ۶۵۴ پروژه در هفته دولت ۹۸ با هزینه کرد حدود ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان در سطح استان کرمان خبر داد.

"سیدمصطفی آیت‌ اللهی موسوی" در جمع خبرنگاران در تشریح پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری هفته دولت امسال در استان کرمان عنوان کرد: تاکنون ۶۵۴ پروژه در دو بخش دولتی و خصوصی، جهت افتتاح در هفته دولت سال جاری اعلام شده است. 
وی تعداد پروژه های دولتی قابل افتتاح در هفته دولت را ۴۸۱ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع ۵۳۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان اعتبار در این پروژه ها هزینه شده است. 
آیت اللهی موسوی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۳۴۲ پروژه، سازمان جهاد کشاورزی با ۴۳ پروژه، اداره کل ورزش و جوانان با ۱۶ پروژه، راه و شهرسازی استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) با ۱۴ پروژه، اداره کل فرودگاه ها با ۱۲ پروژه و شرکت گاز با ۱۱ پروژه بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی را در این هفته دارند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: شرکت گاز استان با ۱۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، آب منطقه ای با ۶۵ میلیارد تومان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، آب و فاضلاب استان با ۵۱ میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی استان با ۴۱ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان و سازمان جهاد کشاورزی استان با ۳۴ میلیارد تومان ۵ دستگاه اول با بیشترین اعتبار هزینه شده در پروژه های افتتاحی هستند. 
آیت اللهی موسوی کرمان گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی در چهار بخش صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و زیرساخت در مجموع ۱۷۳ طرح با حجم سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان آماده افتتاح است که این طرح ها ۳ هزار و ۳۷۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد نموده اند.  
وی ادامه داد: در طرح های قابل افتتاح بخش خصوصی، حوزه صنعت و معدن با ۱۳ هزار و ۹۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۱۸ طرح و اشتغال مستقیم ۲ هزار و ۴۲۱ نفر بیشترین حجم سرمایه گذاری را داشته و حوزه کشاورزی با ۸۸ طرح و سرمایه گذاری ۱۲۵ میلیارد تومان و ۶۴۹ نفر اشتغال مستقیم، بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی را خواهند داشند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان همچنین اشاره کرد که علی الرغم تنگناهای مالی به واسطه تحریم های ناجوانمردانه، در استان ۱۲۰ طرح جدید با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان آغاز عملیات اجرائی آنها از سوی دستگاه‌های اجرائی استان اعلام شده است.
اخبار مرتبط
نظرات شما